Apple’ın akıllı telefon serilerinin sonuncusu olarak gösterilen iPhone 7 serisi kısa süre içerisinde akıllı telefon dünyasının en çok konuşulan telefonlarından biri olmayı başardı. Yayınlandığı ilk andan bu yana sürekli olarak yeni özellikleri konusunda kullanıcılardan yorumlar alan Apple’ın henüz telefonları tüm dünya genelinde satışa çıkarmaması ise kullanıcıların meraklarının daha da artmasına neden oldu. Artık yavaş yavaş iPhone 7 akıllı telefonlar satışa çıkarken bir üst model olarak gösterilen iPhone 7 Plus için ise henüz yeni yeni çıkış hazırlıkları yapılmaya başladı. Tabi bu noktada iPhone 7 Plus’ın da tüm özelliklerinin açıklandığını ve kullanıcılarında bu yönde merak ettikleri tüm yeniliklerin ortaya çıktığını da belirtelim. Tanıtıldığı ilk andan beri en çok merak edilen konulardan bir tanesi ise iPhone 7 Plus üzerinde yer alan çift kamera.

Bu sene Plus modeli ile beraber ilk defa çift kamera sistemini deneyen Apple’ın yeni kamera sisteminin ise şimdiden merak edilen birçok yönü var. Apple yaptığı açıklamada bir kamerasının geniş açılı 12 megapiksel kamera olduğunu diğer kameranın ise telefoto kamera olduğunu açıklamıştı. Fakat bundan sonrada verilen bilgiler her iki kameranın da özelliklerinin tahmin edilenlerden farklı olduğunu ortaya çıkardı. Zira normalde kamera için 2 kat optik zoom, 10 kat dijital zoom yapıldığı belirtilmişti.

Sistem Çok Daha Profesyonel Çalışıyor

Fakat aslında kamera sisteminin bu sisteme göre çok daha profesyonel çalıştığı öğrenildi. Bu noktada Apple’ın telefonda kullandığı kameralar en iyi çekim kalitesini verebilmek için sürekli olarak görev değişimi yapabiliyor. Çekilecek görüntüye göre lensler ve sensörlerle algılama yapan kameralar yakınlaştırma seçeneğinde ise hangi kameranın daha verimli çekim yapabileceğine göre karar verip bu sisteme göre optik zoom özelliğini ya da dijital zoom özelliğini kullanıyor. Bu sayede telefoto kamera ve geniş açılı kamera ortak bir çalışma yaparak en kaliteli çekim de elde edilmiş oluyor. Yeni kamera sistemiyle oldukça iddialı olan Apple’ın kullanıcılardan ne kadar beğeni toplayacağı ise merak konusu oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?