iPhone 7 Plus ile iPhone 6s Plus Karşılaştırması

1
59

Güncelleme: Daha ayrıntılı bilgi için şu yazımızı okuyunuz.

iPhone 6S Plus ve iPhone 7 Plus Arasındaki Farklar Neler?

Apple iPhone serisinin son üyeleri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerini gerçekleştirdiği lansmanda tanıttı. Tahtın yeni sahibi olmaya aday olan iPhone 7 Plus, akıllara eski kralı getirdi.

Apple iPhone serisinin son üyesi iPhone 7 Plus ile ondan önceki gözde isim iPhone 6s Plus’ın karşılaştırmasında sizlerle birlikteyiz.

Bu yazımızda iPhone 7 Plus ile iPhone 6s Plus’ı teknik, donanım, tasarım gibi konularda karşılaştıracağız.

 

Tasarım

Son üye iPhone 7 Plus ondan bir önceki model iPhone 6s Plus’ın tasarım çizgilerini yansıtmayı sürdürüyor.

iPhone 7 Plus’ da iPhone 6s Plus’a göre bir farklılık ise 3.5 mm boyutundaki jack girişinin bulunmaması.

İki model arasında bulunan en büyük farklardan biri suya dayanıklılık. Nitekim iPhone 7 Plus su ve toza dayanıklılık sertifikası ile birlikte geliyor.

Kalınlık açısından aralarında fark bulunmayan iki cihaz da 7.3 mm kalınlığında. Ağırlık noktasında ise 188 gram ağırlığındaki iPhone 7 192 gram ağırlığa sahip iPhone 6s Plus’tan biraz daha hafif.

 

Ekran

iPhone 6s Plus’da 5.5 inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Retina ekran bulunmaktaydı. Ekranı güçlendirilmiş ION cam tamamlıyordu.

iPhone 7 Plus da ekran konusunda hemen hemen iPhone 6s Plus ile aynı çizgilerde. Fakat Wide Colour Gamut ile daha parlak bir ekran bulunması iPhone 6s Plus ile iPhone 7 Plus arasında bulunan önemli farklardan.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?