iPhone 7 Plus Apple Tarihine Geçen Model Oldu

  0
  41
  iPhone 7 Plus

  Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Apple’ın en güncel model iPhone akıllı telefonu olan iPhone 7 Plus serisi çıktığı ilk anda tasarım açısından biraz eleştiriler almıştı. Fakat biraz daha geniş ekran boyutu, buna ek olarak ilk defa çift kamera kullanılan Apple modeli olması ve tabi ki rekor değerlere ulaşan performansı ile bazı eleştiriler alsa da yeni serinin yavaş yavaş beklenen satışları elde etmeye başladığını da görmüştük.

  Serinin en büyük rakibi olan Samsung Galaxy Note 7 serisinde de beklenmedik gelişmeler yaşanması ile berber satış rakamları beklenen değerleri de geçmeye başladı. Kullanıcıların hem performanslı telefon istekleri hem de sektörde oluşan açık ile beraber adete iPhone 7 Plus beklenmeyen bir çıkış elde etti.

  iPhone 7 Plus Apple’ın Rekorunu Getirdi

  Yeni renk seçenekleri, çift kamera ve yüksek performans üçlüsü ile beraber bir anda ciddi bir yükseliş yakalayan telefonların geçtiğimiz günlerde açıklanan mali tablo ile beraber Apple’ın tarihe geçtiği de ortaya çıktı. Apple’ın 2017 yılının iç çeyreği için yaptığı gelir açıklamasında 78.3 milyon iPhone satışı ile yeni bir rekor kırıldığı ortaya çıkmıştı.

  iPhone 7 Plus

   

  Aradaki fiyat farkına rağmen ise iPhone 7 bir yana dursun rekoru getiren asıl modelin iPhone 7 Plus olduğu ortaya çıktı. Hatta biraz daha iddialı bir açıklama yapalım son verilere göre Apple’ın tarihinde en çok satan Plus modeli olarak iPhone 7 Plus modeli öne çıktı.

  iPhone 8 Aynı Başarıyı Gösterir Mi?

  Beklenmedik bir şekilde iPhone 7 Plus serinin bu kadar yüksek bir satış rakamına ulaşmayı başarması bir yandan da Apple’ın beklentilerini de değiştirmeye başladı. Özellikle iPhone 8 modelinde de aynı başarının yakalanıp yakalanmayacağı merak konusu.

  Çünkü artık farklı bir nokta daha Apple’ın karşısına çıkacak çünkü iPhone 8 serisinin başta Samsung Galaxy S8 olmak üzere birçok rakibi olacak. Huawei P10 Plus, LG G6 gibi akıllı telefonların iPhone 8 serisinde rakip olacak olması iPhone 8 satışları için de nasıl bir durum ortay çıkacağının merakla beklenmesine neden oluyor. Şunu da hatırlatalım iPhone 7 Plus modeli ilk çıktığı dönemde Apple akıllı telefonları için beklenen fiyat değerlerindeydi.

  Fakat OLED ekran ve artan üretim maliyetleri ile beraber iPhone 8 serisinin çok daha yüksek bir fiyat aralığında olacağı da düşünülüyor. Tabi ki bu durumda doğrudan satışlara etki edecektir. Beklentilerin aksine belki de iPhone 7 Plus iPhone 8 serisinden sonra bile Apple’ın en çok satan serisi olarak kalabilir.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?