Şuan bu testin gerçekten iPhone 7 Plus‘a mı ait olup olmadığını bilmek pek mümkün değil. Çin menşeili Freng tarafından duyurulan haber Hollanda’nın güvenilir teknoloji mecralarından Techtastic üzerinden servis edildi. Yayınlanan görselde ise modelin iPhone 9,2 olarak lanse edildiği gözlerden kaçmadı. Aslında tamamıyla bu ayrıntının tüm sızıntıyı baştan aşağı yönettiğini söylemek gerekiyor.

Geçtiğimiz sene iPhone 6s Plus için yapılan Geekbench testi iPhone 8,2 ismiyle bizlere sunulmuştu. Dolayısıyla şu anda test sonuçları paylaşılan cihazın iPhone 7 Plus olma ihtimali bir hayli yüksek. Bir diğer ayrıntının da ciddi oranda artan performans olduğunu söylememiz gerekiyor.

iPhone 7 Plus Geekbench Sonuçları

iPhone-7-Plus-3-GB-Ram-ile-Geekbench-TestindeYayınlanan görsele göre iPhone 7 Plus tek çekirdekli ve çift çekirdekli testlerde ciddi bir performansla rakiplerini ezecek. Keza şimdiye kadar çıkmış olan kendi segmentlerine bakıldığında iPad Pro’yu dahi geride bıraktığı sonucuyla karşılaşıyoruz. Öncelikle geçtiğimiz senelerdeki modellerin Geekbench test sonuçlarına bakarak başlayalım. Böylece aradaki farkı daha rahat görebiliriz.

iPhone 6s Plus

Tek çekirdekli test 2490, çift çekirdekli test 4341 puan

iPad Pro

Tek çekirdekli test 3224, çift çekirdekli test 5466 puan

iPhone 7 Plus

Tek çekirdekli test 3548, çift çekirdekli test 6430 puan

Burada tabi ki A10 çipinin ne kadar etkin olduğunu görmek mümkün hale geliyor. A9 çip, 1.84 GHz işlemci, 2 GB Ram ile sunulan iPhone 6s Plus yukarıdaki sonuçları almışı. Aynı şekilde büyük başarı olarak A9x çip, 2.2 GHz işlemci ve 2 GB Ram ile çıkan iPad Pro yine benzer sonuçlarla karşımıza çıkmıştı.

Görünen o ki 3 GB Ram, 2.37 GHz işlemci ve A10 çipin etkileşimi bize performans açısından üst düzey bir cihaz sunacak. Bekleneni yazılım desteği ile beklenin üstünde değerlere ulaşan başarım pek çok kullanıcıyı tatmin edecek gibi görünüyor. Mevcut sonuçların iPhone 7 Plus Geekbench sonuçları olup olmadığına dair şu anda bir açıklama yer almıyor. Bu yüzden sızıntının şu sıralar gerçekliğiyle alakalı bir şeyler söylemek oldukça zor. Fakat yayınlanan görsel, iPhone 9,2 ibaresi ve verilen bilgilerin doğruluğu heyecan dozajını arttırıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?