iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak ? iPhone 7 Özellikleri

0
2627

Apple her yıl Eylül ayında yeni bir iPhone modeli tanıtıyor. Bu yıl düzenlenen etkinlikte Apple iPhone 6S modelini ve iPhone 6S Plus modellerini tanıttı. Ayrıca yine aynı etkinlikte iPad Pro’nun yanında bir de yeni nesil Apple TV tanıtıldı. Bu yıl tanıtılmayan iPhone 7‘nin bir sonra ki sene Eylül ayında yani 2016 yılının Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7’nin özellikleri henüz kesinleşmiş değil ancak Apple Uzmanı olarak gelecek nesil iPhone modelinde olabilecek özelliklerle ilgili bazı ihtimalleri değerlendirdik.

Kablosuz Şarj Özelliği

Gelecek nesil iPhone modellerinde olması beklenen en ilginç özelliklerden birisi de kuşkusuz kablosuz şarj özelliği olacak. Bazı iddialara göre Apple iPhone 7 modelini kablosuz şarj edilebilir teknolojisi ile piyasaya sürecek.

Tuş Olmayacak

iPhone 7’nin diğer iPhone’lardan farklı olması adına Apple’ın bir yenilik daha yapmasını bekliyoruz. Öncelikle iPhone 6S modellerinde çıkardığı 3D Touch özelliğinin biraz daha gelişmiş ile Apple’ın iPhone modellerindeki Home tuşunu ortadan kaldırmasını bekliyoruz. Bunun yerine dokunmatik yüzeye kullanıcıların sert basmasını algılayıp buna göre işlemler yaptırılabilecek.

iPhone 7 Su Geçirmez Özellikte Olabilir

Apple’ın henüz bu konuda hiç bir açıklama yapmadığını biliyoruz. Ancak en son yapılan inceleme ve test videolarında iPhone 6S modellerinin suya oldukça dayanıklı olduğu tespit edildi. iPhone 6S modellerinin 1 saat kadar suyun altında kaldığı ve hiç bir zarar görmediği videolar internet üzerinde paylaşılıyor. Bunun altında yatan sebebin ortaya çıkması ise uzun sürmedi. Apple iPhone 6S modellerinde su geçirmeyi engellemek için plastik bir şerit kullandı ve telefonun içindeki kablo sistemini de suya dayanıklı hale getirdi.

Tasarımın Değişmesi Beklenmiyor

Apple’ın iPhone modellerinde yeni çıkardığı bir kasanın en az 4 nesil kullanıldığına daha önce defalarca şahit olduk diyebiliriz. iPhone 6’da yeni çıkan kasanında iPhone 7 de büyük oranda bir değişikliğe uğramayacağını düşünüyoruz. Ancak küçük detaylar ve değişiklikler mutlaka olacaktır.

İLGİLİ HABER:  AirPods 3 için İlk İddialar Gelmeye Başladı

iPhone 7 Yeni Renklerle Gelebilir

iPhone 6S modelinde Roze Gold rengini yeni çıkardı ve satış rekorları kırdı diyebiliriz. iPhone 6S’in en çok satan modeli Roze Gold modeli oldu bunun sebebini ise Apple hayranlarının iPhone 6S’e sahip olduklarını kolaylıkla anlaşılmasını istiyorlar diyebiliriz. Çünkü daha önce hiç bir iPhone modelinde Roze Gold rengi yoktu. Bundan dolayı iPhone 7 modelinde de Apple’ın farklı bir renk ile piyasaya girebileceğini tahmin edebiliyoruz.

ios 10

iOS 10 ile Gelmesi Bekleniyor

Apple’ın yeni iPhone modeli olacak olan iPhone 7’nin iOS 10 işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor. Her yıl bir yeni versiyon daha çıkaran Apple firması bu kez de yeni telefonları ile yine yeni bir işletim sistemi ile piyasalara girmesi bekleniyor.

Daha Hızlı, Daha ince ve Daha Sağlam

Apple’ın iPhone 6 modelinde kullanıcılarından aldığı en büyük şikayet sağlamlık konusunda oldu. Çünkü iPhone 6 modelinin bir kere yere düşmesi ile ekranının çatlamasına neden oldu. Ancak iPhone 6S modelinde daha sağlam bir cam kullanan Apple kullanıcılarının bu sorununa da çözüm bulmaya çalıştığını adeta dile getirdi diyebiliriz. Ayrıca 7000 serisi alüminyum kullanarak dış kasanın da güçlendirilmesini sağladı.

Her yeni iPhone modelinde A serisi işlemcisini yenileyen Apple daha hızlı bir işlemci kullanıyor ve bunun yanında da telefonların ramlerini de yükseltmeyi ihmal etmiyor.

Güncelleme (28/06/2016) Alınan duyumlar hep aynı tarihi gösteriyor. iPhone 7 , iOS 10 ile birlikte Eylül 2016 ‘da çıkacak. Hazırladığımız iPhone 7 sayfasını okudunuz mu?

Tahminlerinizi Paylaşın

Lütfen sizde Apple hayranlarını olarak iPhone 7 hakkındaki tahminlerinizi bu yazının altına yorum olarak paylaşın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?