Apple bir anda resmi Twitter hesabı açarak sosyal medyada daha aktif olacağını gösterince kullanıcılar tüm merak ettiklerini Twitter üzerinden sormaya başladı. Henüz tam manasıyla yanıt göremesek bile birçok farklı görüşü öğrenme şansı yakaladık. Herkesin merakla beklediği iPhone 7 tanıtım tarihi olan 7 Eylül için günler kalmışken EarPods heyecanlandıran bir gelişim olarak görülüyor. Herkes kablosuz Lightning girişe sahip EarPods hakkında birçok soru yöneltiyor. En ilginç olanını ise daha önceki modellerde de benzerlerine rastladığımız dönüştürücü adaptörler hakkında oldu.

iPhone-7-Kutu-iceriginde-Donusturucu-Adaptor-Mu-OlacakŞu sıralar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kutu görüntüleri ortaya çıkarken kullanıcı kılavuzları da bizlerle buluşmaya devam ediyor. Bize 32 GB minimum depolama alanını, kablosuz EarPods gibi içerikleri müjdeleyen bu kılavuzlara dayanarak bir kullanıcının dönüştürücü adaptöründe kutu içeriğinde yazdığını fark etmesi ilgi çekti. Zira daha önceki modellerinde de dönüştürücü adaptör kullanımına izin veren Apple farklı bağlantıları uygulamak için bu aparatı ayrı olarak satmayı tercih etmişti. iPhone 7 dönüştürücü adaptörü ise kutu içeriğinde yer alarak gelecek.

Tabi şu sıralar var olan sızıntılar neticesinde bunu kesin olarak söyleyebiliyoruz. Fakat gel gelelim ki gerçek olma ihtimali olan her sızıntının aynı zamanda asparagas olma ihtimali de var. Dolayısıyla kati suretle inanmasak bile önceki senelerin kutu sızıntılarının doğru çıkmasına yönelik bir inanca sahibiz. Bu dönüştürücü adaptör sayesinde yapabileceğimiz ise oldukça basit. Örneğin şarj ve çekim gücü yönünden Lightning EarPods bizim için çok uygun olmayabilir. Bu durumda 3.5 mm girişe sahip olan kulaklığımızı kullanmayı tercih edebiliriz.

Hemen kutu içinde verilecek olan aparat yardımıyla bu kulaklığı kullanmamız son derece basit olacak. Böylece ekstradan masraf yapmaktan kurtulacağımız aşikâr. En kötü ihtimalle 30-40 $ arasına satılacağı ön görülen bu dönüştürücü adaptörü şimdiye kadar ayrı satmasına karşın Apple neden iPhone 7 kutu içeriğine dahil etti bilemiyoruz. Belki de EarPods henüz istenilen şarj seviyesine ulaşamadığı için kullanıcı mağduriyetinin önüne geçmeyi planlıyorlar. 5 gün sonra düzenlenecek olan Apple etkinliğinde hem EarPods hem de iPhone 7 ve 7 Plus hakkında tüm detaylara erişeceğimiz için şu günlerin heyecan dozajı maksimum seviyeye çıkıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?