iPhone 7 Kullanıcısından Şaşırtan İddia

0
50

Akıllı telefon serileri içerisinde en çok tercih edilen serilerden biri olan iPhone bu sene 7.versiyonu ile piyasaya girdi. Apple tarafından üretilen iPhone 7 serisinin satışa çıkmasıyla beraber tüm eleştirilerine ve tüm eksik kalan yönlerine rağmen beklenen satış rakamlarını ulaşmayı da başarmıştı.  Fakat her ne kadar telefonda genel olarak istenen satış rakamları elde edilmiş olsa da serinin son dönemlerde akıllı telefonlarda adeta moda olan yanma sorunlarıyla da gündeme geldiğini söylemek gerek. İlk olarak Çinli bir kullanıcının telefon kulağındayken yandığını belirtmesi bu olayın ardından ise yere düşen iPhone 7 telefonunun kendi kendine yanması gibi haberler yapılmaya başlandı.

Her iki haberden de sonra Apple konu hakkında bir açıklama yapmamış ve sadece kullanıcıların orijinal ürünleri kullanması gerektiği yönünde bir uyarı yapmıştı. iPhone 7 serisinde bir iki derken sürekli benzeri haberleri gelmesi ise kafaları karıştırmaya başladı. Son olarak ise Pelaez isimli bir kullanıcı benzer bir durum le karşı karşıya kaldığını belirtti.

iPhone-7-kolunu-yaktı

iPhone 7 Kolunu Yaktı

Yaşadığı olay oldukça ilginç olan kullanıcı yaşadığı olayı da özetlerken sabah kalktığından kolunda yanıklar oluştuğunu söyledi. Hemen hastaneye giden kullanıcı kolunun yandığını öğrenince ise gece yanında tuttuğu iPhone 7 telefonundan şüphelenmiş.

Zira beklendiği gibi yapılan araştırma sonucunda yanığın nedeninin de iPhone 7 akıllı telefonu olduğu anlaşılınca gözler bir kez daha Apple’a çevrildi. Telefonda herhangi bir sorun olmamasına rağmen telefondan kaynaklı olarak kullanıcının kolunun yanması ise daha önceden benzerine rastlanmamış olan bir olayın yaşanmasına da neden oldu.

Yaşanan olaydan sonra Pelaez isimli kadının Apple’a başvurduğunu da belirtelim. Yaptığı başvuru sonrasında telefonda bir sorun olmadığı yönünde bilgi verilen kullanıcının buna rağmen telefonunun değiştirildiği de belirtildi. Tüm bu iddialar için Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı da merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3.3 vs iOS 11 Beta 7 Hız Testi (iPhone 6S)

Zira her ne kadar iPhone 7 serisinde genel olarak bir sorun olmasa da bir bir benzeri sorunların gündeme gelmesi serinin bazı etkilere bağlı böyle durumlara maruz kalabileceği görüşünün de ortaya çıkmasına neden oldu. Fakat Apple’ın açıklamalarını ertelemesi ve yaşanan arızaların sadece bölgesel olması şu an için iPhone 7 serisinde genel olarak bir soru olmadığını da işaret ediyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?