iPhone 7 akıllı telefonları hızla yayınlanmaya başladı. İlk olarak ön siparişleri açılan ve ön siparişler sonrasında satış rekoru da kırdığı belirtilen iPhone 7 akıllı telefonların teslim süreci ise yavaş yavaş başladı. Birçok ülkede yeni yeni teslim edilmeye başlanan ön siparişlerin artık kullanıcılara ulaşmasıyla beraber telefonlarda yaşanan sorunlarda gündeme gelmeye başladı. Bu noktada genelde yazılımsal sorunlar yaşandığına ilişkin haberler yapılmış ve gelen haberlerle beraber Apple’ın bu sorunlar içinde güncellemeler yayınlayacağı da açıklanmıştı. Apple tarafından yapılan açıklamadan sonra ise yeni güncellemelerde gelmeye başladı.

Bu noktada yeni güncellemelerle beraber yaşanan en büyük sorunlardan da birinin çözüldüğü iddia edildi. Zira yaşanan bu sorun Apple’ın bu sene en büyük değişim yaptığı alanda yani kulaklıklarda ortaya çıkmıştı. Kulaklıklarda yaşanan bağlantı sorunları nedeniyle bir süre sonra iPhone 7 kulaklık kontrollerinin de kaybolduğu belirtiliyordu. Siri komutlarından, ses açma kapama tuşlarına kadar sorun yaşandığı da Apple tarafından doğrulanmış ve kulaklık sorunu için yeni bir yazılım hazırlandığı belirtilmişti. Apple’ın bu konuda yaptığı açıklamadan hemen sonra ise gelen güncelleme ile beraber kulaklık sorunlarının çözülüp çözülmediği de merak konusu oldu.

Eski Tip Kulaklıklarda Sorun Yaşanıyor Mu?

Yeni güncelleme ile beraber her ne kadar sorunun çözüldüğü belirtilse de hala kullanıcılardan bu yönde mesajlar geldiğini de söylemek gerekiyor. Bunun dışında ilk etapta yaşanan sorunun dönüştürücü kullanarak eski kulaklıklarını kullanan kullanıcılarda da yaşanıp yaşanmadığı da merak konusu oldu. Zira eğer eski serilerde de benzeri bir sorun yaşanıyorsa Apple’ın bu konuda yazılımsal olarak sorunu çözebileceği düşünülüyor.

Fakat sorunun donanımsal bir sorun olması halinde ise iPhone 7 kulaklıkları için dev marka epey bir sıkıntıya girecek gibi. Her ne kadar şuan için Apple tarafından yapılan açıklama ile sorunun yazılımsal olduğu ve çözüleceği söylense de şuan için bir süre daha kulaklık sorunu ile ilgili haberler gündeme gelecek gibi. Apple’da yaşanan tüm bu sorunları çözmek için özellikle yazılım konusunda yeni çalışmalar da yapmaya başlayacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?