iPhone 7 Kulaklık Girişi Gündem Oldu

0
104

Apple’ın akıllı telefon serileri arasında bu sene en başarılı model olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonlarının satışına artık başlandı. Şuan için tüm ülkelerde satışa geçilmemiş olsa da yavaş yavaş ön siparişlerin teslim edilmeye başlandığını da söylemek gerekiyor. Apple’ın kullanıcılara bu sene birçok yenilikler beraber sunduğu iPhone 7, akıllı telefonlarının satışına yavaş yavaş geçilmişken telefonla ilgili haberlerde hız kazanmaya başladı. Yeni basınç sistemi, kameraların özellikleri, yeni renk seçenekleri, suya dayanıklılık gibi birçok özelliği ile hala konuşulmaya devam eden iPhone 7 akıllı telefonlarının en çok konuşulan özelliklerinin başında ise yeni kulaklık girişleri deliyor. Zira Apple’ın bu sene kulaklık girişlerini değiştirdiği ve artık standart 3,5 mm jak kullanımından vaz geçildiğini de biliyoruz.

Apple’ın hem en çok konuşulan hem de en çok eleştirilen yeniliklerinden biri olan kulaklık girişi yeniliği hakkında ise son dönemde yeni haberler gelmeye başladı. Son olarak ise bir kullanıcı YouTube üzerinden bir video paylaşmış ve paylaşılan videoda matkap ile Apple’ın yeni seri akıllı telefonuna kulaklık girişi açmıştı. iPhone 7 için yeni kulaklık girişi olarak paylaşılan video ise bazı kullanıcıları epey kandırdı.

Deneyenler Gündeme Geldi

Zira videodan sonra söz konusu kulaklık girişlerini açmak isteyen bazı kullanıcıların videoda yapılanları denediği de ortaya çıktı. Videoda açılan kulaklık girişlerini açmak için deneme yapan kullanıcılar ise videoya yorumlar atmaya başladı. Telefonun bozulmasına neden olan olayla ilgili olarak şuan için kaç kişinin video inandığı biliniyor.

Fakat yorumlara bakacak olursak gerçekten matkap ile iPhone 7 akıllı telefonlarına kulaklık girişi açmayı deneyen kullanıcılar var. Hemen belirtelim söz konusu videoda anlatılan olay tamamen gerçek dışı. Tabi bunu hangi kullanıcını milyarlık akıllı telefon üzerinde dener bilinmez ama bir kez daha uyarmakta yarar var. En azından şuan için bu durumu deneyen kullanıcıların oldukça pişman olduklarını da söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus kullanıcı mısınız? Portre modunu mutlaka keşfetmelisiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?