Apple iPhone serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. 7 Eylül tarihinde tanıtılan yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarının yavaş yavaş piyasaya sürülmesiyle beraber Apple’ın bir kez daha gündem olduğunu da söylemek gerek. Uzun süredir beklenen akıllı telefonlardan biri olan iPhone 7 serisinin piyasaya sürülmesinin hemen ardından ise yeni seri hakkında kampanyalarda başladı. Haliyle iPhone 7 akıllı telefonları diğer seri akıllı telefonlara göre çok daha yüksek bir fiyat aralığının bulunması tüm bu kampanyaların ana nedenleri olarak gösteriliyor. Hemen hemen her sene yeni iPhone serilerinin satışları için yapılan tüm bu kampanyalara arasında bu sene en çok ilgi çekeni ise Ukrayna’da yapılan kampanya oldu.

Zira söz konusu kampanya ile beraber Ukrayna genelinde 5 adet bedava iPhone 7 verileceği açıklandı. iPhone 7 akıllı telefonlarının bedava verilmesi birçok kampanya da karşılaşılan bir durum. Fakat asıl ilginç olan ise kampanyada istenen şartlar oldu. Zira kampanyayı düzenleyen firma yaptığı açıklamada bedava iPhone 7 almak isteyen kullanıcıların isimlerini değiştirmelerini istediği. İlk açıklandığı andan itibaren haberlere bile konu olan kampanya ile beraber artık bu kadar da olur mu denilmişti. iPhone 7 almak isteyen kullanıcılar artık bu kadar da ileri gider mi soruları da akla ilk gelen sorular olmuştu.

Her ne kadar kampanyadan hemen sonra kimsenin bu kampanyaya katılmayacağı düşünülse de Ukraynalı firmanın oldukça iddialı olduğunu açıklamasıyla beraber gözler bir kez daha firmaya çevrilmişti. Tüm bu haberlerin ardından yapılan kampanya ile ilgili beklenen ilk haberde geldi.

Son gelen haberle beraber söz konusu kampanyaya karşı beklenen katılım gösterildi. iPhone 7 almak isteyen bir kullanıcı adını ve soyadını değiştirerek kampanyaya katıldığını açıkladı. Adını ve soyadını değiştirip doğrudan yeni kimliği ile beraber firmaya başvuran kullanıcı firmadan ilk iPhone 7 kazanan isim de oldu. 20 yaşında olduğu ve asıl adının Olexander Turin olduğu açıklanan kullanıcının bu bilgilerinin hemen ardından ise değiştirdiği isminin ise iPhone Sim olduğu da açıklandı. Değiştirilmiş ismi ve pasaportlarıyla beraber firmaya başvuran genç ücretsiz iPhone 7 alan ilk kullanıcı olmayı da başardı. Telefonu almak için sadece 2 dolar yasal işlem ücreti ödediği belirtilen genç böylelikle bedava iPhone 7 kazanan ilk kullanıcı olmayı da başardı. Bunun dışında firma ise yaptığı açıklamada daha 4 telefon daha vereceklerini belirtti.

Sebep Ukrayna’da Telefonun Çok Pahalı Olması

Firmanın yaptığı bu etkinliğe bu kadar ilgi gösterilmesinin ve hatta isim değiştirme aşamasına kadar ilerlenmesinin asıl nedeninin ise telefonun Ukrayna genelinde yüksek fiyatlara sahip olması gösterildi. Zira satış fiyatı olarak 850 dolar rakamı bulunan telefon ülke genelinde en yüksek satış fiyatı bulunan telefonlardan da biri. Kampanyaya ilgi gösterilmesinin nedeni de bu olsa gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?