iPhone 7 Kameraları Bir Kez Daha Tescillendi

0
115
iPhone 7 Plus

iPhone 7 serisinde özellikler iPhone 7 Plus akıllı telefonunda yer verilen kamera özellikleri profesyonel birçok kamera markasından daha iyi bir performans ortaya koymayı başarıyor. Akıllı telefon devi Apple’ın ilk defa çift kamera kullanımı yaptığı model olarak bilinen iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında yer alan kamera sisteminde sadece donanımsal olarak değil bunun dışında yazılımsal olarak da yeni gelişmeler yapılmaya başlanmıştı.

Son olarak iOS 10.1 güncellemesi ile beraber kameraları için portre modu adı verilen yeni bir mod ile beraber karşımıza çıkan akıllı telefonun en çok sevilen modu da portre modu olmuştu. Etrafında yer alan diğer her şeyi geri planda bırakıp çekim yapılan kişiyi öne çıkaran mod için Apple’da sürekli olarak yeni reklam filmleri ile gündeme geliyor.

Billboard Dergisinin Kapak Fotoğrafları iPhone 7 Plus Serisinden

Bu noktada akıllı telefonun kameralarının ne kadar başarılı olduğunu vurgulayan bir örnek daha ortaya çıktı. Bu kez ilk defa bir iPhone telefonu profesyonel fotoğrafçılık için resmi olarak kullanılmış oldu.

Billboard dergisinin ünlü fotoğrafçılarından olan Miller Mobley tarafından dünyaca ünlü şarkıcı Camila Cabello’nun dergi için pozları iPhone 7 Plus ile çekildi. Oldukça iyi bir çekim kalitesinin yanı sıra poz yakalama teknolojilerinde de öne çıkan birçok özelliği olan iPhone 7 Plus serisinin profesyonel çekim deneyimi ise bir hayli beğenildi.

iPhone 7 Plus portre modu

Sadece kapak görselleri değil bunun dışında röportaj için yer verilen görselleri de iPhone 7 Plus akıllı telefonlarla çekilen dünyaca ünlü isim ise bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Genel olarak hem iPhone 7 Plus ile çekilen kapak fotoğrafı beğeni toplarken hem de röportaj sırasında çekilen fotoğraflar beğeni topladı.

Birçok farklı kamera özelliği ile çekilen fotoğraflar ise alanında bir ilk olmuş oldu. Aslında bir nevi iPhone 7 Plus reklamının da yapılmış olmasını gündeme getiren çekimlerden sonra seriye duyulan ilgi artar mı bilinmez ama iPhone 7 Plus kameraları bir kez daha çok konuşulacak gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Plus Mı? iPhone 7 Plus Mı? Yeni Modele Geçiş Yapmaya Değer Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?