Apple’ın bu sene açık ara en çok konuşulan ürünlerinin başında iPhone 7 akıllı telefonları geliyor. Tanıtıldığı ilk andan bu yana, hatta tanıtımdan önce ortaya atılan dedikodularla beraber uzun süredir en çok konuşulan akıllı telefonlardan biri haline gelen iPhone 7 serisi sonunda yavaş yavaş da olsa satışlara başladı. Ön siparişlerin tamamlanmasının ardından artık sipariş teslimlerine geçmeye başlayan Apple bu aşamada birçok ülkede iPhone 7 satışlarının da başladığını duyurdu. iPhone serisinin bazı noktalarda beklenmedik şekilde köklü değişimler göstermesini sağlayacak olan yeni modelin kullanıcılara ulaşmasıyla beraber telefonun kullanımlarıyla hemen hemen her özelliği ve performansının da netleşmeye başlandığını söylemek gerekiyor.

Bu noktada yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarının en çok merak edilen özelliklerinden birisinin de kamerası olduğunu biliyoruz. Artık yavaş yavaş ön siparişlerin teslim edilmesiyle beraber kamera konusunda da son test sonuçları ortaya çıktı. Son olarak iPhone 7 kameraları konusunda ise yeni puanlamalarda açıklandı.

Birçok akıllı telefon markası tarafından kullanılan kamera değerlendirme testine giren iPhone 7 akıllı telefonlarının kamera testinden ise aldığı puan bu konuda ne kadar iddialı olduğunu da göstermiş oldu. Zira Apple’ın testte aldığı puanın 86 olduğunu belirtelim. Bir önceki seride iPhone 6 ile beraber 82 puan alan dev markanın kamera konusunda daha küçük bir lens ve daha küçük optik kullansa da iPhone 7 ile beraber bir adım öne çıktığını da görebiliyoruz.

6 Telefonun Arkasında Yer Aldı

Bununla beraber her ne kadar bir önceki seneye göre kamera puanları konusunda başarı elde etmiş olsa da iPhone 7 serisinin aralarında HTC 10 ve Samsung S7 Edge gibi telefonların bir iki puanla gerisinde kaldığını da söylemek gerekiyor. Tabi Plus model için bu değerlerin çok daha yüksek olacağını da söylemek gerek. Zira iki kamera bulunması bile iPhone 7 Plus telefonunun kamera puanının iPhone 7 modeline göre çok daha yüksek olmasını sağlayacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?