7 Eylül Apple etkinlikleri kapsamında az önce yeni iPhone modelleri tanıtıldı. iPhone 7 ve iPhone 7 yeni iPhone modelleri olarak karşımızda.

İphone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde yeni bir renk seçeneği olarak JetBlack modeli geldi. Bu renk seçeneği ile anten çizgileri neredeyse kaybolmuş. iPhone 7’lerde kullanılan yeni parlatma teknolojisiyle birlikte, telefonun her yeri cam gibi parlıyor.

iPhone 7’lerde 3d parlatma teknolojisi kullanılmış. iPhone 7 renk seçeneklerinde şunlar var:

JetBlack siyah, altın, gümüş ve Rose Gold renk seçenekleri var.

iphone-7-jetblack-rengi

 

iPhone 7 ve iPhone 7Plus diğer renk seçenekleri ise şöyle görünüyor:

 

iphone-7-renk-secenekleri

JetBlack modeli 32 GB iPhone 7 modellerinde yok. 128 GB ve 256 GB iPhone  7 ve iPhone 7 Plus modellerinde olacak.

Home butonu iPhone 7’de kalmış. Yeni özellikler eklenmiş. iPhone 7’de elektrostatik bir tekerlek ile birlikte bazı fonksiyonlar geliştirildi. MacBook’daki bazı özellikler iPhone 7’ye eklendi. Taptic motor eklendi. Parmağınızın basıncını ve hareketini algılayabiliyor. Size geri bildirim yapıyor. Taptic motorun özellikeri telefonda ilk kez kullanılmış.

iPhone 7  ‘da su ve toz dayanıklılığı için yeni bir kasa tasarımı yapıldı. Suya karşı yeni kapaklar geliştirildi. IP 77 sertifikası alındı.

Kamera’da ise yeni bir sisteme geçildi. Optical Image Stabilizasyon iPhone 7’de var. F1.8 diyafram olacak. 6 fazlı lensi olacak. 12MP çözünürlük olacak. Çift tonlu flaş olacak. Çektiğiniz video ve resim kalitesini artırıyor. Resim işleme işlemcisi geliştirildi. 2 kat fazla işlem gücüne sahip. 100 milyardan fazla işlemi 25 mili saniyede yapıyor. Çekim hızı artırılmış. Yüksek hızlı kameraya sahip.

Ön kamerası 7 MP. Auto Image Stabilizasyon var.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?