iPhone 7 / iPhone 7 Plus sorunları ve çözüm yolları

7

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sorunlarını derleyeceğimiz, tartışacağımız bir konunun faydalı olacağını düşündük. Gelen yorumlardan, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili çeşitli sorunlar yaşandığını biliyoruz. Apple şimdiye kadar bu sorunlar hakkında bir açıklama yapmadığı gibi bu sorunların da kronik olduğunu kabul etmiş değil. Apple hızlı bir şekilde güncelleme getiriyor ve son çıkan iOS 10.2 ile de bazı sorunların üstesinden gelmiş durumda.

Not: Arkadaşlar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonları gerçekten de harika cihazlar. Belki de şu alabileceğiniz en iyi akıllı telefonlar. Ama her marka ve modelde sorun yaşandığı gibi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da da sorun yaşanabiliyor. Bu konu sizi bu cihazlar hakkında karamsarlığa itmesin lütfen.

Not: Eğer cihazınızda burada yazan sorunlar varsa ve bu sorundan rahatsız oluyorsanız, 14 gün geçmediyse cihazınızı iade edip, ücretini geri alabilirsiniz.

Telefonunuz kaçıncı hafta ürünü?

iPhone 7’nin sorunları hakkında bilgileri derlerken, üretim haftasının büyük önem taşıdığını tespit ettik.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ınızın kaçıncı haftada üretildiğini öğrenmek için aşağıdaki siteden sorgulatınız:

http://sndeep.info/en

Bu siteye IMEI ve Seri No yazarak, cihazınızı sorgulatabiliyorsunuz. WEEK yazan yer kaçıncı hafta olduğunu gösteriyor.

Belirli bir şablo oluşturmak için yorumlarınızda,

Model, Kaçıncı hafta, Hafıza (kapasite) bilgilerini yazınız.

Hangi hafta üretilenlerde hangi sorunlarla karşılaşıldı?

Yazımızın bu kısmını çeşitli internet sitelerinden derledik.


CİHAZIM 7 PLUS JET BLACK 256 GB

47.Hafta

Köşelerde Çıtırdama Yok,

Ekranda Sarılık Yok,

Video Kayıt Esnasında Ses Yok,

Arka APPLE Logoya Kulağımızı Dayadığımız da + Bir Ses Yok.


iPhone 7 32 GB

43 hafta – Sorun yok.


iPhone 7 128 GB Jet Black 46. Hafta

Video kayıt sırasında ses var


7 Plus 256 GB Jet Black 41. Hafta

Çıtlama yok.
Kurulan saatler gibi ses çıkartıyor.
Sarı ekran yok.
Video çekerken fırtına varmış gibi ses var.


39. hafta iPhone 7

köşelere baskı uygulayınca çıtlama oluyor
sarı ekran yok
tıslama + videoda fırtına sesi mevcut


iPhone 7

47.Hafta cihazı hiç bir sorun yok.


39.hafta 7 plus 256 gb gold
Şarj sorunu var şu an.


46. hafta iphone 7 plus 128

sarılık sorunu yok
ses sorunu var.  1080p 30fps çekerken bile 4k ile hemen hemen aynı şiddette ses geliyor.


51. Hafta üretimi işlemci sesi ciddi boyutta rahatsız edici


İ7 Plus 128 Gb. 50. Hafta Üretim. Ekran Sarı Değil. Ses sorunu traktör gibi olmasa da var


iPhone 7 / iPhone 7 Plus sorunları nasıl anlaşılır?

1- iPhone 7 sarı ekran sorunu:

Ekran aşağıdaki gibiyse sarı ekran sorununuz var demektir:

Eğer iPhone 7 / 7 Plus’ınızda sarılık sorunu görüyorsanız öncelikle şu işlemi yapın:

 1. Ayarlar->Genel->Erişilebilirlik->Ekran kolaylıkları->Renk filtreleri bölümüne gelin ve Renk Tonu kısmını seçtikten sonra Renk Özü ayarını sonuna kadar açın.
 2. Aynı şekilde Yoğunluk kısmına gelin ve ekrandaki sararma gidene kadar kısın.

 

2- iPhone 7 çıtlama sorunu:

iPhone 7’nin köşelerine hafifçe bastırın. Çıt sesi geliyorsa bu soruna sahipsiniz demektir.

3- iPhone 7 / 7 Plus ses sorunları:

iPhone telefonunuzla 4K ile çekim yapmayı deneyin. Video sırasında fırtına sesi geliyorsa sorun var demektir.

Normal çalışırken Apple logosuna kulağınızı dayayın. Eğer saat sesi gibi bir ses geliyorsa, sorun var demektir.

Ses şuna benziyor:


Arkadaşlar sizler de iPhone 7 ve 7 Plus sorunlarınızı yorum kısmından yazın. Teknik servise gittiyseniz sürecin nasıl sonuçlandığını yazın.

Şablon:

Kaçıncı hafta:

iPhone modeli:

Kapasitesi:

Sorunlar:

Servisle iletişime geçtiniz mi?

 

7 YORUMLAR

 1. Merhaba. iPhone 7 kullanıyorum 42 haftalık daha telefon.Ama dedikleri logodaki ses olayı benim telefonumda da var ve şarj olurken bile bazen gece rahatsız olup çıkardığım oluyo sesten. Ayrıca uygulamadayken telefon ekran donuyo ve hiç bir şekilde dokunmatiği çalışmadığı oluyo birde bazen home tuşu donuyo gibi basmamaya başlıyor hiç bir şekilde kilit ekranı açılmıyor bir süre sonra touchıd çalışıp açılıyo yada kilit ekranı geliyor. Servise göndersem cihaz değişimimi olur bu sorunlar için ?

 2. Kaçıncı hafta: 51. hafta

  iPhone modeli:İphone 7 plus mat siyah

  Kapasitesi:128 gb

  Sorunlar:Video da kayıt sırasında tıslama sesi video da da duyuluyor.Arka Tarafa kulagımı koyunca da fazlasıyla duyuluyor.Telefon konusması yapıldıgında benim sesim karsı tarafa boguk gidiyor veya kesik kesik az gidiyor.

  Servisle iletişime geçtiniz mi? Bugün yani 21.02.2017de Apple ı aradım kaldıgım yerde wifi noktası olmadıgı için sorunların donanımsal mı yoksa yazılımsal mı oldugu belirlenemedi.Yarın tekrar aranacağım.Aklıma takılan soru var.Bu telefonu daha Dün 20.02.2017 de Akasya Appstore da aldım.Benim daha önce iphone 5 im pil şişmesi sorunuyla sözde sıfır cihazla değiştirdiler.Ama telefonu şarja takınca yüzde 50 iken bir anda yüzde 30 gösteriyor yüzde 30 dayken kapanıyor vb sorunlar vardı.Defalarca Akasyadaki appstore a götürmeme rağmen pilde sorun yok vb şeyler denip üstelenmedi.Şimdi ben Yeni iphone 7 plus telefonumu değişime versem tıslamadan kurtulduk derken baska sorunlar cıkabilir.Cünkü her nekadar apple sıfır cihaz veriyoruz desede onarılmıs cihazları millete veriyor.Benim suanki korkum ve endişem bu yibi sorunlar yaşarmıyım?Birde apple kaç kez değişim yapıyor?Mesela 2. değişimi yapıldı yine aynı sorunlar var ve 14 gün dolmadı.İade edebiliyormuyum iade alıyorlar mı acaba ?

  • 14 gün dolmadan iade edebilirsiniz. Dediğiniz gibi değişim cihazlarında da sorun çok çıkıyor. Değişim yapma sınırı yok ama aynı sorun 3 kez di galiba, yaşanıyorsa para iadesi hakkınız oluyor. Ama en iyisi bence 14 gün geçmeden para iadesi istemek.

 3. Fatih Bey Merhaba,Yarın İade ye akasya appstore a götüreceğim.Götürdüğümde direk iade etmek istiyorum demem gerekiyor değil mi ? Bu sorunlardan bahsetmeyeyim en iyisi.Ben bunu nakit olarak ödedim.Direk nakit olarak geri paramı verirlermi ? Para mı geri aldıktan sonra tekrardan satın alsam o sırada da kutunun arkasındaki seri no ile sndeep.info dan üretilen haftayı sorgulayıp 47.hafta suanda sorunsuz gözüküyor sizin listenizde.47. hafta gelirse satın alıyımmı ? bu yöntemi denememe izin verirlermi acaba ?

  • Merhaba. 14 gün geçmediği sürece sebep göstermeksizin iadesini isteme yasal hakkınız. Ama sizden kaynaklı bir sorun tespit ederlerse, iadeyi kabul etmeyebilirler. Bunun dışında paranızı iade ederler ama nakit mi olur banka yoluyla mı olur bilemiyorum. Yeni bir cihazla değiştirmek belki de en hızlısı. 47. hafta cihazı kalmış mıdır acaba? Bence Apple hatalarını düzeltmeye başlamıştır. 47. hafta iyi 50. hafta kötü deme k de çok mantıklı değil. Biraz da şans işi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here