iPhone 7, iPhone 6’nın gerisinde mi kaldı?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus pek çok ülkede satışa sunuldu. Satış rakamları da belli olmaya başladı. Ancak acaba iPhone 7, satış rakamlarında iPhone 6S’in gerisinde mi kalacak?

Apple’ın son teknoloji ürünü telefonu iPhone 7 nihayet satışa çıktı. Merakla beklenen bu modelin satış rakamları ise beklentileri henüz karşılamadı. Çünkü pek çok kişi hem özellik hem de tasarım açısından iPhone 6S ile iPhone 7’yi çok farklı görmüyor. Bu nedenle iPhone 6S tercih ediliyor. Peki bu durum satışlara yansıyor mu?

Satışları Geçemeyebilir

iPhone 7’nin iPhone 6S kadar satmayacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de konu Apple olunca satış rakamları çok da aşağıda kalmayacak. 65 ile 70 milyon arasında bir satış rakamının iPhone 7 için beklenilen rakam olduğu söyleniyor. Tabi bunun yanında rakiplerin durumu da oldukça önemli. Zira Samsung’un Note 7’de yaşamış olduğu sorun Apple satışlarına yaramış durumda.

Apple, bu modelinde bambaşka bir tasarım yerine bazı ufak değişiklikler yapmayı tercih etmişti. Siyah ve simsiyah renk seçeneği de bulunan iPhone 7, kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışıyor.

Tüketiciler satın almadan önce ne düşünüyorlar? En çok şikayet edilen husus Jet Black modelinin çok kolay çiziliyor olması. Bunun yanında tıslama sorunu da yer alıyor. Bu nedenle tüketiciler kararsız kalabiliyor. Bakalım satışlarda önceki modeli geçebilecek mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?