Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olarak bilinen iPhone 7 akıllı telefonları her sene olduğu gibi bu senede Apple’ın bir hayli çok konuşulmasına neden olmaya başladı. Tanıtımı yapıldığı andan satışa çıktığı ana kadar sürekli olarak yeni özellikleri tartışma konusu olan serinin birçok ülke genelinde satışa çıkmasıyla beraber telefonun özellikleri ile ilgili tüm detaylarda yavaş yavaş belli olmaya başladı. Satışa çıkmasıyla beraber telefonda yaşanan sorunların da netlik kazandığını söylemek gerekiyor. İlk olarak ana ekran düğmesinde yaşanan sorunlar, ardından telefondan gelen sesler derken şimdi de iPhone 7’nin internet hızı ile ilgili yeni bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı.

İddialara göre daha doğrusu yapılan testlere göre iPhone 7 serisinde kullanılan modemlerin bir diğer model olan iPhone 7 Plus modemlerine göre daha yavaş çalışan modemler olduğu belirtildi. Intel ve Qualcomm olmak üzere iki farklı modem kullandığı bilinen Apple’ın iPhone 7 serisinde kullandığı modemlerin iPhone 7 Plus modelinde yer aşan modemlere göre %30 oranında hız farkına sahip olduğu iddia edildi.

Oluşan bu fark nedeniyle internet hızı ne kadar değişiyor ya da internet hızı konusunda bu durum herhangi bir etki yaratıyor mu kesin değil. Apple’ın bu konuda bir açıklama yapmaması da kafaları karıştırdı.

Hem bölgelere hem de telefonların özelliklerine göre değişebileceği için şu an için iki model içinde farklı internet modemlerinin kullanılıyor olması internet hızları üzerinde ne kadar etkili kesin bir bilgi yok. Fakat Apple’ın bu konu hakkında yapacağı açıklama ile beraber tüm detaylarında belli olacağı kesin. Apple kullandığı modemlerle ilgili herhangi bir açıklama yapar mı noktasında ise şu an için yorum yapmak güç.

Fakat böyle bir hız farkı varsa bile Apple’ın yayınlayacağı güncelleme ile beraber oluşacak bu hız farkının giderilebileceğinin düşünüldüğünü de belirtelim. Daha önce yayınlanan güncellemelerde de benzeri sorunlar ortadan kaldırılmıştı.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?