Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni modeli olan iPhone 7’nin tanıtılması ile birlikte, rekor bir satış rakamına ulaşılması bekleniyor. Bazı analistlerin yaptıkları tahminler sonucunda, Eylül ayında satılacak olan iPhone 7 modelinin iPhone 6 ve iPhone 6S modeline göre çok daha fazla satacağı düşünülüyor. Apple, her ne kadar tasarımsal açıdan iPhone 7’yi iPhone 6S modelinden çok fazla ayırmasa da, kullanıcıların beklentisinden dolayı satışların bu denli yüksek olacağı tahmin ediliyor.

iPhone kullanıcılarının %17’si her yıl yeni çıkan iPhone modelini satın alıyor, %58’lik kısmı bir sonra ki sene yeni modeli satın alıyor, %22’lik kısmı iki yıl sonra alıyor ve sadece %3’lik bir kısım çok uzun süre boyunca aynı iPhone’u kullanıyor.

Bunun sebebi Apple’a karşı bir bağlılık olarak açıklanabilir. Her yıl yeni tanıtılan iPhone modeline ilgi o kadar yüksek oluyor ki, satışlar da buna bağlı olarak her sene bir önce ki seneye göre artış gösteriyor. Ancak iPhone 6S satışlarında, iPhone 6 modelinde yakalanan başarı yakalanamamıştı.

Peki bu yıl Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7’yi satın almayı düşünür müsünüz ? Yorum yazarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ön siparişleri 9 Eylülde başlayabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?