Apple’ın heyecan dolu bekleyişe sebep olan yeni amiral gemileri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus, her sene Eylül’de düzenlenen resmi lansmanla tanıtıldı. iPhone 7 ile iPhone 7 Plus hakkındaki detayları yazı serimizde sizlerle paylaşacağız.

Yıl boyunca merakla beklenen ve daha aylar öncesinden çeşitli söylentilerin yayıldığı iPhone 7 ile iPhone 7 Plus en sonunda resmen tanıtıldı.

Yılın en meşhur telefonları raflardaki yerini almaya hazırken sizin için telefonlar hakkında özellikleri derledik. Bu yazımızda iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ın kameralarından bahsedeceğiz.

 

iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ta Gerçekleşen Kamera Devrimi

Her dönem piyasaya sunduğu iPhone serisinin kameraları konusunda hassas olan Apple aynı hassasiyeti serinin son ürünleri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ta da korudu.

Her iki telefondaki kamera 12 MP çözünürlüğe sahip. 1/3 sensör boyutlu dört LED flaşlı kameralar, 4K video çekebilmekte. Yüz tanıma ve gülümseme tanıma teknolojisine sahip kameralar, dokunmatik odaklanmaya da sahip. Ayrıca normal ve panaromik fotoğraflar için geçerli HDR kalite seçeneği de ikili de bulunan kamera özelliklerinden.

iPhone 7 Plus için ekstra şeyler söylemek de mümkün. iPhone 7 Plus’ı farklı kılan ise 2x optik zoom özelliği ile mevcut 12MP kameradan 2 tane bulunması. Yani kısaca iPhone 7 Plus çift arka kameralı. Çift kameradan biri diğerine göre daha özellikli. Nitekim daha geniş açılı olmasıyla birlikte piksel boyutu olarak da daha büyük. 6P lense sahip kamera OIS özelliğine sahipken 5P lensli olan diğer kamera telefoto özelliği ile karşımıza çıkmakta. Böylelikle iPhone 7 Plus tercih edenlere tam bir DSLR tecrübesini sunuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?