iPhone 7 ile Birlikte Tanışacağımız EarPods Lightning

0
522

Uzun süredir planlanan, teoride tamamlanmış olsa da pratikte yeni nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile tanışacağımız Lightning EarPods büyük ses getirecek gibi duruyor. Öncelikle daha şimdiden gündeme oturan ve farklı tartışma konularına sebep olan bir durum yarattığını belirtelim. Apple cihazlarının üzerinde bir 3.5 mm jak olmasını istemiyor. Bunu her fırsatta dile getiren tasarımcıların bunu iPhone 7 kulaklık girişini kaldırarak elde ettiklerini söyleyebiliriz.

iPhone-7-ile-Birlikte-Tanisacagimiz-EarPods-Lightning

iPhone 7 EarPods ile birlikte kablosuz kulaklık anlayışına ayrı bir soluk katacağını düşünüyoruz. Bu noktada bazı bilgiler sızdırılsa da yakın zamanda gerçeği öğrenme şansına erişeceğiz. Çünkü sızıntıların farklı yönleri olduğunu görmek zor değil.

Öncelikli olarak 3.5 mm jakın cihazdan kaldırılması şarj sorununu akıllara getiriyor. Lightning girişiyle şarj olan bir cihazda kulaklık nasıl kullanılacak, ya da kablosuz EarPods ile şarj durumu nasıl dengede tutulacak? Bunların hepsinin cevabı şu sıralar Apple cephesinden bekleniyor.

iPhone 7 EarPods Şarj Sorunu

Bluetooth kulaklık fikrine yoğunlaşan iPhone 7 geliştiricileri ne yazık ki pil sorununu aşabildiklerini duyurmadılar. Maksimum bluetooth kulaklık pil ömrünün günümüzde 6 saati geçmediğini biliyoruz. Dolayısıyla 2013 yılından beri Apple tarafından yürütülen Ar-Ge çalışmalarının ne gibi sonuçlar verdiği merak konusu.

Girişin Lightning olması EarPods kadar iPhone 7 şarj sorunlarını da beraberinde getirebilir. En merak edilen soru pil şarj edilirken kulaklığın nasıl kullanılacağı yönünde. Tabi henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Apple iPhone 7 EarPods İçin Çipli Kulaklık Mı Geliştiriyor?

iPhone 7 ile gelecek olan EarPods için kulaklık başlıklarına özel çip geliştiren, şarj ve uzaktan şarj detaylarını da bu şekilde senkronize etmeye çalışan Apple ne kadar başarılı olacak? Keza 3.5 mm girişi ve çıkışı cihazdan kalkacağı için kulaklık kullanımının yaratacağı sorunlar cihazın akıbetini derinden etkileyebilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Siyahlara Bürünüyor

Üstelik Apple Music servisinin henüz tam manasıyla oturmaya çalıştığı şu günlerde böyle bir eksikliğin ciddi sorunlar doğuracağına eminiz. Yazının üst bölümünde iPhone 6s ile EarPods Lightning deneyimini görme şansı elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?