Apple’ın bu sene piyasaya sürdüğü tepe model akıllı telefonlardan biri iPhone 7, kısa süre içerisinde en çok konuşulan serilerden biri olmayı da başardı. Apple’ın tanıtımından önce de 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımdan sonra da en çok konuşulan serilerden biri olmayı başaran iPhone 7 akıllı telefonları yavaş yavaş satışa da çıkarılmaya başlandı. Birçok ülkede ön siparişe açılan ve artık yavaş yavaş ön siparişleri de gönderilmeye başlanan akıllı telefonların kullanıcılara sunduğu özellikler ise saymakla bitmeyecek cinsten. Zira sadece donanımsal açıdan ya da teknik özellikler açısından değil bunun dışında işletim sistemi açısından da iPhone 7 akıllı telefonlarının en çok merak edilen serilerden biri olduğunu da söylemek gerek.

Tüm donanımsal özelliklerin yanı sıra iPhone 7’ye eşlik eden iOS 10 işletim sistemiyle beraber Apple’ın kullanıcılara sunduğu en büyük yenililerden birisi de 3D Touch özelliğinin artık çok daha işlevsel hale gelmesi. İlk olarak iPhone 6s serisi akıllı telefonlarla beraber tanıştığımız 3D Touch özelliği kısa süre içerisinde iPhone serisinin en çok merak edilen özelliklerinden de biri olmuştu. Bir nevi akıllı basınç sistemi olarak gösterilen 3D Touch özelliğinin iPhone 7 serisinde yer alan basınç sistemi ile beraber ise çok daha başarılı bir hale geldiğini de söylemek gerekiyor. Buna birde iOS 10 ile gelen yenilikler eklenince artık akıllı basınç sistemi olarak gösterilen 3D Touch çok daha işlevsel bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Artık Fener parlaklığı 3D Touch İle Ayarlanacak

Bu noktada iOS 10 işletim sistemiyle beraber 3D Touch özelliğine yeni getirilen bir eklenti daha ortaya çıktı. Zira Apple’ın kullanıcılara sunduğu yeni özellik sayesinde artık fener özelliği 3D Touch ile beraber ayarlanabilecek. Bu sayede 3D Touch özelliğini kullanarak fener ışığının şiddetini de belirleyebileceğiz.

Fener ışığı daha parlak orta derece ve daha düşük olmak üzere üç şekilde ayarlanabilecek. Her ne kadar iPhone 7 ile beraber ön plana çıkasa da iOS 10 güncellemesi sayesinde bir önceki seri olafak bilinen iPhone 6s serilerinde de kullanılabilen 3D Touch özelliğini çok daha işlevsel hale getirecek olan yeni fener eklentisinin sonrasında Apple’ın yeni güncellemelerle beraber söz konusu özelliği daha da geliştireceği ve artık 3D Touch teknolojisinin çok daha işlevsel hale geleceğini de söylemek gerek.

4 YORUMLAR

    • Kadir bey, yazıda arkadaş şöyle yazmış:
      ” 3D Touch özelliğinin artık çok daha işlevsel hale gelmesi. İlk olarak iPhone 6 serisi akıllı telefonlarla beraber tanıştığımız 3D Touch özelliği kısa süre içerisinde iPhone serisinin en çok merak edilen özelliklerinden de biri olmuştu. ”
      Yeni özellik demiyor dikkat ederseniz. Daha da gelişmiş diyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?