iPhone 7 için Yeni Konsept Tasarım Videosu Yayınlandı

0
81

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı tahmin edilen yeni iPhone 7 modeli için tasarım konusunda güvenilir bir sızıntı yok. iPhone 7 hakkında sızdırılan raporlar arasında çift kameraya sahip olacağı, 3.5mm’lik kulaklık girişinin olmayacağı ve anten çizgilerinin azaltılacağı gibi bazı yeni özelliklerin bilgisi bulunuyor. Ancak görsel olarak nasıl bir iPhone olacağı ise bilinmiyor. Fakat, yine bazı raporlara göre tasarım konusunda iPhone 6 modelinden çok farklı olmayacağı iddia ediliyor. Tüm bu sızıntıları göz önünde bulunduran tasarımcılar ise, Eylül ayında tanıtılması muhtemel iPhone 7 modeli için konsept tasarım videosu yayınlıyorlar.

YouTube üzerinde geçtiğimiz hafta içerisinde CTNtechnologynews adlı kanalın yayınladığı iPhone 7 konsept videosunu sizlerle paylaşmak istedik. iOS 10 işletim sistemi ile birlikte satışa çıkarılacak olan iPhone 7’nin arka tarafta çift kameraya sahip olacağı düşünülerek tasarlanmış bu konsept videosu bu açıdan gerçekçi bilgileri göz önüne seriyor diyebiliriz.

Ancak bu iPhone 7 konsept videosunda çıkarılan 3.5mm’lik kulaklık girişinin yerine bir hoparlör daha eklendiği görülüyor. Fakat bazı raporlara göre Apple, çıkarılan kulaklık girişi yerine bir hoparlör daha eklemeyecek ve iPhone 7 yine tek hoparlörü ile gelecek.

Bir diğer yandan ise videoda iPhone 7’nin sahip olduğu anten çizgilerinin hala olduğunu ancak iPhone 6 kasasına göre daha az çizginin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat, biz Apple Uzmanı ekibi olarak Apple’ın böyle çirkin gözüken çizgilere yer vereceğini tahmin etmiyoruz. Göze hoş gözükmeyen bu çizgileri, Apple gibi tasarıma çok önem veren bir şirketin kaldıracağını tahmin ediyoruz.

iPhone 7 konsept

Konsept tasarımda bir başka dikkat çeken nokta ise iPhone 7‘nin smart konnektörü. Daha önce iPad Pro modelinde gördüğümüz bu özellik sayesinde iPad’e klavye bağlantısı yapılabiliyordu. Fakat iPhone 7’de bu konnektör ne amaçlı kullanılacak şuanlık hiç bir bilgi bulunmuyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 tüm sırları ortaya çıkıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?