Uzun süredir iPhone 6 serisinden çok farkı olmadığı gerekçesiyle eleştirilen iPhone 7, gerek tasarım konusunda gerekse de teknik özellikler konusunda beklenen değişimi gösteremediği için daha uzun sürede bu eleştirileri almaya devam edecek gibi. Tüm bu eleştirilerin önüne geçmek ve tasarım yetersizliğinin önüne geçmek için ekstra birçok yeni renk ve yeni kasa seçenekleri sunmayı tercih eden Apple, bir nebze olsun yeni renk seçenekleriyle de beğeni toplamıştı. Özellikle siyah renk seçeneğinin sunulmasıyla beraber en çok tercih edilen iPhone 7 modelinin de siyah renkli modelin olması kullanıcıların ne kadar değişim istediğini de ortaya koymuştu.

iPhone 7 için uygulanan renk değişikliği sistemiyle beraber bir nebze olsun tasarım açığını kapatan Apple için yeni bir açıklama daha geldi. Renk seçeneklerini arttıracağı düşünülen Apple’ın için bu konuda yeni bazı iddialar gündemde.

Tamamı Beyaz Renk Mi Geliyor?

Bu noktada son açıklanan iddialara göre iPhone 7 için Apple tamamı beyaz bir model üzerinde çalışıyor. Jet White olarak piyasaya sürüleceği iddia edilen modelin parlak beyaz temaya sahip olacağı da belirtiliyor. Çizildiği ve parmak izi bıraktığı için eleştirilerin hedefi olsa da ilk açıklanan rakamlarda en çok satışı yapılan iPhone 7 modeli olan Jet Black modelinin benzeri bir yapıya sahip olacağı iddia edilen Jet White modelinin çıkışı için Apple ise herhangi bir açıklama yapmadı.

apple-iPhone-7-jet-white

Yeni Renk Seçenekleri Gelecek Mi?

Şu an için iddialarda Jet White modeli olsa da henüz Apple’ın bu konuda bir açıklama yapmamış olması kafaları karıştırdı. Sadece tamamı beyaz olan Jet White modeli değil bunun dışında farklı kasa ve farklı renk seçenekleri de gündeme gelmeye başladı. Şimdiki üretimde olmasa da bir sonraki üretimde birkaç farklı renk seçeneğine sahip modelleri görmemiz mümkün. Yeni renk seçeneklerinin gelmesi iPhone 7 satışlarını ne derece etkiler iddialar için Apple herhangi bir açıklama yapmadığından şu an için yorum yapmak zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?