iPhone 7 İçin Su Tahliye Uygulaması

0
132
iPhone 7

Apple’ın akıllı telefon serisinin yeni üyesi iPhone 7 akıllı telefonları sadece yeni işletim sistemi, sadece yeni bağlantı türleri ve Home tuşları ile değil bunun yanında arttırılan dayanıklılıkla da gündeme gelmişti. Zira seri eski seri akıllı telefonlarda yer almayan birçok özelliği devreye sokmuştu. Özellikle rakip akıllı telefon modellerinin bir bir dayanıklılık konusunda yeni adımlar atmasıyla beraber iPhone 7 serisinde de Apple çok daha dayanıklı bir seri sunmuştu. Apple’ın bu konuda kullanıcılara sunduğu yenilik ise duya dayanıklılık özelliği olmuştu. 50 metre suya kadar dayanıklılık sunan iPhone 7 akıllı telefonlarının suya karşı dirençli olmasıyla beraber Apple’ın akıllı saatlerinin ikinci versiyonu olan Apple Watch 2 içinde suya dayanıklı tasarım kullanıcılara sunulmuştu.

Apple Watch 2 Öne Çıktı

Dayanıklılık konusunda, hele ki suya dayanıklılık konusunda ise Apple’ın akıllı saatleri iPhone 7 akıllı telefonlarına göre bir adım öne çıkan akıllı saatler sadece 50 metreye kadar suya dayanıklı olmasıyla değil bunun dışında içerisine su girmesi durumunda da tahliye sistemlerine sahip. Sonic ses sistemi ile su tahliye sistemi olması akıllı saati bu alanda sektörün lideri yapıyor.

Tabi bu durum iPhone 7 telefonları içinde kendi akıllı saatlerinin rakip olmasına neden olmakta. iPhone 7 serisinde ne yazık ki böyle bir su tahliye sistemi bulunmaması ise kullanıcıları farklı çözümlere itmeye başladı.

iPhone 7 suya dayanıklı

Zira bir kullanıcı iPhone 7 telefonuna su kaçması sonrasında suyu tahliye etmek için aynı sistemden yararlandı. Suyu dışarı atmak için özel bir ses uygulaması geliştiren kullanıcı bu sayede sesi kullanarak suyu doğrudan dışarı atmayı başardı. Görüntülerin sosyal medya üzerinden yayınlanmasıyla beraber gündem olan konu hakkında Apple’ın nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu oldu.

Zira markanın kullanıcının uygulamasını telefonlarına dahil edebileceği konuşuluyor. Aslında bunun dışında benzeri bir uygulamanın Apple tarafından da akıllı telefonları için geliştirilebileceğini de belirtelim. Konunun nasıl sonuçlanacağı ise şimdilik tüm bu yönleri ile merak konusu.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here