7 Eylül tarihinde tüm dünyanın izlediği bir etkinlikle tanıtılan iPhone 7 akıllı telefonları nihayet satışa da çıkarıldı. Yavaş yavaş ön siparişleri teslim edilmeye başlanan yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda artık neredeyse verecek bir bilgi kalmadığını da söylemek gerekiyor. Zira değişen kulaklık girişleri, yeni işletim sistemi, yeni Touch ID giriş sistemi gibi birçok yenilik artık kullanıcılara sunulmaya başlandı. Tanıtımda da tüm bu yeniliklerin üzerinde duran Apple’ın telefonunun neredeyse tüm detayları da kesinleşti. Bununla beraber artık telefonun özelliklerinden sonra ilk kullanıcı yorumlarında yer alan eleştirileri ve telefonla ilgili yaşanan sorunlar tartışılmaya başlandı.

iPhone 7 serisi hakkında gelen ilk geribildirimlerden bazıları ise Apple’ın canını sıkacak cinsten. Zira bir kullanıcı tarafından gönderilen videoda ardı ardına birkaç işlem yapan ve aynı anda bir iki uygulama çalıştıran iPhone 7’den garip sesler gelmeye başlıyor. Kısacası aşırı yüklendiğinde ya da işlem yükü arttırıldığında iPhone 7 beklenmedik tepkiler veriyor.

Sesler İşlemciden Mi Geliyor?

Söz konusu kullanıcının video çekmesiyle beraber ortaya çıkan sorun sonrasında aynı sorunu yaşadığını iddia eden başka kullanıcıların da ortaya çıkmasıyla beraber gözler bir kez daha Apple’a çevrildi. Apple konu hakkında henüz bir açıklama yapmazken fan sesine benzer sesin Apple’ın telefonda yer verdiği A10 işlemcilerden de geldiği belirtiliyor. A10 işlemcilerden geldiği iddia edilen sesin fan sesine benzemesi de kafaları karıştıran bir diğer detay oldu.

Zira yeni seri işlemcilerde her hangi bir fan bulunmuyor. Bu durum sesin nereden geldiğinin de anlaşılamamasına neden oluyor. Şuan için sadece kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre yapılan ses yorumlarının bundan sonraki aşamada Apple tarafından da ele alınıp alınmayacağı konusunda henüz bir bilgi olmadığını da belirtelim. Zira Apple’ın sorunu kabul etmemesi durumunda şuan için bunların sadece bir iddia olarak kalacağı düşünülüyor.

Telefon gerçekten aşırı yüklenince benzeri bir ses yapıyor mu? Ya da bu sorun sadece belli cihazlarda mı ortaya çıktı? Şuan için tüm bu soruların merak konusu olarak kaldığını da belirtelim.

10 YORUMLAR

  1. Meraba bi sorunum var iphone 7 kullanıyorum birkaç gundur uygulamalardab muzik dinlerken baska sarkiya gectiginde ses gelmemeye basliyo bu sadece muzik dinlerke oluyo ne yapmam lazim çözüm onerirmisiniz

  2. Cihazım ıphone 7 bir kaç aylık cihaz telefon konuşmalarım sırasında ilk cağrımda sesim karsı tarafa gitmiyor kapatıp tekrar aradığımda sesim gidiyor. Aradığım kişinin acmasını beklerken gelen bip sesi sanki su altından geliyor gibi.

  3. Telefonum ipone 7 plaş cihazımin orta tuşu bozulmuş tamircinin yanına götürdüm orta tuş bozulmuş dedi orta tuş değiştirdi cihaz açıldı elmada kalıyor ve açılmıyor ne yapmam lazim yardımcı olursanız sevinirim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?