iPhone 7 İçin Rekor Ödül Teklifi

0
50

Apple’ın bu sene çıkardığı akıllı telefon serisi iPhone 7, markanın en iddialı serilerinden biri olmayı başardı. Sadece Apple tarafından değil birçok test firması tarafından da ilk testlere göre oldukça iddialı olarak karşımıza çıkan Apple’ın yeni telefonu iPhone 7’nin en büyük avantajlarından birisi de telefonların iOS 10 işletim sistemi ile birlikte güçlendirilmiş olması oldu. Zira Apple bu konuda ilk yaptığı açıklamalarda da telefonun kullanıcılara sunduğu özellik güncelleştirmelerinin yanı sıra yeni işletim sistemiyle beraber güvenlik konusunda da kullanıcılara üst düzey ayrıcalıklar sunulacağı belirtilmişti. Bu modelle beraber güvenlik açıkları konusunda da oldukça iddialı karşımıza çıkan Apple’ın tüm bu iddialarına rağmen iOS 10’un yayınlanmasıyla Jailbreak sürümünün çıkması da bir oldu.

24 saat içerisinde iOS 10 için Jailbreak yayınlayan Zerodium, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile beraber kullanıcıları da epey bir şaşırttı. Zira yapılan açıklamayla beraber yeni bir yarışmanın da başladığı belirtildi. Zerodium tarafından yapılan açıklama ile beraber artık kullanıcılardan iPhone 7 telefon için yeni Jailbreak sürümleri istendi. Telefona uzaktan erişimle beraber Jailbreak oluşturmayı başaran kullanıcıların ise büyük bir ödül alacağını da belirtelim. Zira yapılan açıklama ile beraber bu konuda kullanıcıların bir açık bulması durumunda açığı bulan kullanıcıya rekor bir ödül olarak tam 1,5 milyon dolar verileceği b belirtildi.

Apple’a Bildirmemek Tek Şart

Bununla beraber söz konusu açığı Apple’a bildirmemek yarışmanın tek şartı olarak açıklandı. Bu konuda bir açık bulan kullanıcıların ise alacağı ödülün yeni bir rekor olduğunu da belirtmek gerekiyor. Söz konusu yarışma için Apple’ın düşünceleri neler ya da bu konuda her hangi bir adı atılacak mı bilinmez ama söz konusu yarışma Apple’ı şimdiden rahatsız edecek gibi. Fakat henüz iOS 10’un yarışmada belirtildiği gibi bir açığının da bulunmadığını düşünürsek bir bakıma Apple’ın bu konuda kendisini kanıtlamak için de yeni bir fırsat elde ettiği yorumunu da yapmak mümkün.

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Air'in Özellikleri (Söylenti)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?