iPhone 7 İçin Kullanıcılara Bir Sürpriz Daha

0
71

Bu sene açık ara en çok konuşulan telefon olmayı başaran iPhone 7, artık ülkemizde de satışa çıktı. Dün itibariyle ülke genelinde satışa sunulan yeni seri iPhone telefonların satışa çıkmasıyla beraber ise tüm detayları ortaya çıktı. Sadece tanıtımda anlatılan özellikler değil telefonda kullanılan tüm özellikler ve kullanıcılara sunulan tüm yeniliklerde bu şekilde net olarak ortaya çıkmış oldu. Telefonun satışa çıkmasıyla beraber kullanıcılara sunulan yeniliklerden biri olarak bilinen dokunmatik yüzeyli yeni Home tuşuna ait detaylarda ortaya çıkmaya başladı. iOS 10 ile beraber gelen ve iOS 10 ile tam uyu içerisinde çalışan Home tuşunun kullanıcılara daha birçok ayrıcalık sunduğu da ortaya çıktı.

Arıza Tespiti Artık Telefonun Tarafından Yapılacak

Bu noktada yeni Home tuşunun en büyük ayrıcalıklarından birinin de arıza tespiti konusunda olduğunu belirtelim. Daha önceki serilerde en sık sorun yaşanan noktalardan biri olan Home tuşu, yeni seride ise kullanıcılara tam destek veriyor. Zira artık Home tuşunda her hangi bir sorun yaşanırsa telefon yeniden başlatılıyor. Telefon yeniden başlatılıp Home tuşunda yaşanan sorunun devam ettiği de gözlenirse bu durumda ekranda bir bildirim karşınıza geliyor. Gelen bildirimde iPhone 7 için Home tuşunuzu tamir etmeniz gerektiği belirtiliyor. Yaşanan arızanın detayı verilmese de bu sistemle beraber sorunu çok daha kısa sürede anlayabiliyorsunuz.

iPhone-7-home-tuşu

Sanal Home Butonu

Yeni Home tuşu ile beraber kullanıcılara sunulan tek ayrıcalıkta arıza tespiti değil. Zira iPhone 7 Home tuşunda bir arıza meydana geldiğinde telefon size sadece arıza bildirimi yapmakla kalmayacak. Bunun yanında ekranın orta kısmında sanal home tuşu gösterilecek ve telefon onarılana kadar kullanıcılar bu tuştan yararlanabilecekler. Kullanıcılara sunulan ayrıcalıkların en beğenilenlerinden biri olduğu belirtilen arıza tespitinin şimdiden beğeni topladığını da söylemek mümkün. Bunun dışında telefonda benzeri daha birçok yenilikte olduğu belirtiliyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here