iPhone 7 İçin Jailbreak Çıktı Mı?

0
77

Apple’ın bu sene en çok konuşulan ürünü hiç şüphesiz marka tarafından yayınlanan yeni seri iPhone akıllı telefonları. Sadece duyurulması bile yeni seri akıllı telefonların bir hayli beğeni toplamasına neden olmuş ve uzun bir süre boyunca Apple’ın iPhone 7 telefonlarda ne gibi yenilikler sunacağı tartışılmıştı. Tüm bu tartışmalar ve yeni seri akıllı telefonlar hakkında hangi özelliklerin yer alacağı soruları ise 7 Eylül tarihinde Apple tarafından yapılan tanıtımla beraber cevaplanmıştı. Zira Apple 7 Eylül itibari ile en çok merak edilen serilerden biri olan iPhone 7’yi tüm detayları ile beraber tanıtmıştı.

Yapılan tanıtımla beraber telefonda birçok fark yaratan yeni özelliğinde bulunduğunu söylemek mümkün. Gerek donanım gerekse de yazılım olarak birçok konuda iPhone 7 serisinin epey bir beğeni topladığını ve birçok yeniliği de kullanıcılara sunduğunu biliyoruz. Tüm bunların yanında ise yapılan tanıtımla beraber yeni seri akıllı telefonların güvenliği konusunda da Apple’ın üst düzey çözümler oluşturduğu da belirtilmişti. Hatta Apple iOS 10 ile beraber bu konuda oldukça iddialı olduklarını da açıklamış ve teknoloji devi bu alanda ilk artık Jailbreak gibi arka kapıların bulunamayacağını da belirtmişti.

İlk Jailbreak Haberi Geldi

iphone-7-jailbreak

Apple tarafından yapılan bu iddialı açıklamalarla beraber her sene olduğu gibi bu senede yeni seri iPhone için ilk Jeilbreak haberleri gelmeye başladı. Qwertyoruiopz ismini kullanan bir hacker tarafından yapılan açıklama ile beraber iOS 10.1 sürümüne yükseltimmiş olan iPhone 7 için Jailbreak yayınlandığı belirtildi.

Şuan için yayınlanan yeni Jailbreak için denemelerin devam ettiği belirtilirken yayınlanan görsellerle beraber iPhone 7 için de Jailberak yayınlandığı yönünde görüşlerde artmaya başladı. Bu noktada Apple’ın dediği gibi gerçekten iPhone 7 için sistemsel olarak açık kapı bulmak imkansız mı olacak yoksa son gelen haberlerde ki gibi iPhone 7 için de Jailbreak hazırlıkları başladığı mı? Tüm bunları ancak iddia edilen sistemin yayınlanması ile beraber görebileceğiz. Fakat her şeye rağmen bu sene Apple’ın güvenlik açısından biraz daha kararlı olduğunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 İçin Kullanıcılara Bir Sürpriz Daha

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?