Her ne kadar iPhone 6S modelleri bile daha Türkiye’de satışa çıkmamış olsa da Apple tarafında gelişmeler sürekli devam ediyor. Eylül ayında düzenlenen etkinlikten sonra uzun süre konuşulan iPhone 6S modellerinin hemen ardından şimdi de gözler iPhone 7 modellerine çevrilmiş durumda.

Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, iPhone 7 modellerinde kullanılacak olan işlemcinin bu kez İntel tarafından üretileceği söylentileri dolaşıyor.

İntel 1000 Kişilik Ekip Kurdu

Alınan bilgilere göre İntel Apple’ın iPhone 7 modellerinde kullanmayı planladığı işlemcilerin üretimini sağlayabilmek için 1000 kişiden oluşan bir ekip kurdu. Kurulan bu ekip şuanda iPhone 7 için üretilecek olan işlemcinin tasarlanmasını ve testlerini yapıyor. Bu seride yapılacak en büyük değişiklik ise işlemci, grafik işlemci, modem gibi parçaların bir arada tasarlanmasını sağlamak. Böyle iPhone 7’nin bugüne kadar ki en hızlı iPhone modeli olması planlanıyor.

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak ?

Yine Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmamış da olsa Apple’ın iPhone 7 modelini her yıl olduğu gibi Eylül ayında tanıtmasını bekliyoruz. Yani 2016 yılının Eylül ayında yapılacak olan Apple etkinliği ile iPhone 7 modellerinin Apple hayranlarıyla buluşmasını bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2020 Satışları 40 Ülkede Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?