iPhone 7 Hakkında Yeni Rapor Yayınlandı

0
66

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine ilişkin sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün yayınlanan bir rapora göre, iPhone 7’de Apple radikal değişiklikler yapacak. Fiziksel Home tuşunu tamamen ortadan kaldırmayı düşünen Apple, bir süredir konuşulan 3.5mm’lik kulaklık girişine de bu modelde yer vermeyecek. iPhone 7, fiziksel olarak bu değişikliklerden sonra suya dayanıklılık konusunda da bir hayli başarılı olacak gibi görünüyor.

9to5Mac’in haberine göre, Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde fiziksel home tuşune yer vermeyecek. Ancak, fiziksel home tuşu olmayınca Touch ID’nin nasıl çalışacağına dair ise bir bilgi paylaşılmadı. Bir diğer yandan, fiziksel home tuşunun ortadan kaldırılmasıyla birlikte iPhone 7’nin önü tamamen ekran olabilecek ve böylece cihazda bir açıklık olmayacağı için suya dayanıklılığı da aslında arttırılmış olacak.

Apple’ın rakiplerinden olan Samsung’un Galaxy S7 modelinde suya dayanıklılık özelliğinin çok üzerinde durmasından sonra, Apple’ın bu yönde bir değişiklik yapacağı zaten tahmin ediliyordu. Hem home tuşunun çıkarılması hem de kulaklık girişinin ortadan kaldırılmasıyla birlikte, iPhone 7 tüm bir kasaya sahip olacak ve su ile temas sırasında iPhone’un kasasının içerisine su girme riski neredeyse sıfıra yakın olacak.

Ayrıca bugün sızdırılan raporlar arasında, iPhone 7 Plus modelinde smart konnektöre yer verileceğinden yine bahsedilmiş durumda. Aslında tüm bu gelişmeler bir süredir konuşulan şeyler. Fakat her gün gelen bu sızıntılarla iPhone 7’nin gerçekten bu özelliklere sahip olacağı kesinleşiyor diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Siyah Model İçin Bir Uyarı Daha

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?