iPhone 7 Hakkında Yeni Gelişmeler Rapor Edildi

0
92

Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili bir süredir sızıntılar gelmeye devam ediyordu. Bugün itibariyle Mac Otakara adlı internet sitesi yayınladığı raporunda tüm bu sızıntılar hakkındaki gelişmeleri ve iPhone 7’nin sahip olacağı özelliklerinden bahsetti. Apple’ın iPhone’u biraz daha ince bir hale getirebilmek adına kulaklık girişine yer vermeyeceğinin de bu rapor sayesinde kesinleşmiş olduğunu söylemek gerek.

iPhone 7 Hangi Özelliklere Sahip Olacak ?

Apple, Eylül ayında tanıtacağı yeni modelinde daha önce iPad Pro modelinde karşılaştığımız smart connector özelliğine yer vermeyi planlıyor. iPhone 7’nin bu smart connectoru sayesinde nasıl bir ekstra özellik kazanacağı konusunda ise bir kesinlik bulunmuyor.

Kulaklık girişinin ortadan kaldırılmasıyla birlikte, iPhone’da kulaklık girişinin lightning girişi ile sağlanması bekleniyordu. Fakat, Apple bunun başka bir sorunu ortaya çıkaracağını düşündüğü için kulaklıkları kablosuz olarak iPhone’a Bluetooth yardımı ile bağlanacak. Böylece EarPods uzun bir aradan sonra büyük bir yeniliğe uğramış olacak.

iPhone 7’de çift kameranın yer alacağı iddiaları da bir süredir konuşuluyordu. Gelen raporda, çift kameranın tedariğinin başladığı ve iPhone 7’de çift kamera ile ilk kez karşılaşacağımız doğrulanıyor.

iPhone’da kullanılacak çift kamera adeta bir insanın gözleri gibi çalışacak. İki farklı kameradan elde edilen görüntüler birleştirilecek ve çok yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekilebilecek.

Çift Hoparlör Olmayacak

iPhone 7‘de kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte, çift hoparlöre yer verileceğinden söz ediliyordu. Raporda, kulaklık girişinin kaldırılacağı fakat çift hoparlöre yer verilmeyeceği bildiriliyor.

İLGİLİ HABER:  iPad Pro Ne Kadar ? iPad Pro Hataları ve Kullanıcı Yorumları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?