iPhone 7 Gücünü Samsung’dan Alabilir

0
97

Bu yıl Eylül ayında tanıtılması beklenilen yeni iPhone modeli olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri hakkında yeni sızıntılar gelmeye başladı. Geçtiğimiz sene Apple, iPhone 6S modellerinde kullanılan A9 işlemcilerinin bir kısmını Samsung’a ürettirmişti. Bu yıl ise iPhone 7 modellerinde kullanılacak olan ramlerin Samsung’dan satın alınabileceğine dair iddialar bulunuyor.

BGR tarafından ortaya atılan iddiaya göre ise Samsung tarafından üretilen DDR 4 DRAM’lerin iPhone 7 modelinde kullanılabileceği yönünde. Bir önceki nesile göre yaklaşık olarak %30 oranında daha hızlı çalışabilecek olan bu ramler sayesinde iPhone modellerinde kullanılan iOS işletim sisteminin stabilitesi de arttırılmış olacaktır.

Daha az enerji tüketerek daha performanslı çalışma imkanı sunabilecek olan bu yeni ramlerin, saniyede yaklaşık olarak 3.200 megabit hızında veri aktarımı yapabileceği söyleniyor. Bunun yanı sıra yine önceki nesillere göre %10 ile %20 arasında çok daha az enerji tüketeceği için, bu da cihazın şarj performansını doğrudan etkileyecektir.

Samsung’un yeni ramleri birkaç ay içerisinde piyasada yerini alacaktır ve bu da Apple’ın iPhone 7’de bu ramleri kullanabileceği iddiasını güçlendiriyor. Apple’ın bu konuda herhangi bir açıklama yapacağını tahmin etmiyoruz, ancak kesin bilgilerin iPhone 7’nin parçalarına ayrılmasından sonra ortaya çıkacağını söylemek mümkün.

İLGİLİ HABER:  Apple Konsept Videoları Ne Kadar Gerçeği Yansıtıyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?