Apple’ın 2016 yılında tanıtması beklenilen yeni iPhone modeli iPhone 7‘ye ait olduğu iddia edilen bir video bugün sızdırıldı. Apple’ın özellikle iPhone modellerinde ki S serilerinde herhangi bir tasarım değişikliği yapmadığı, sadece donanımsal olarak iyileştirmeler yaptığı zaten biliniyor. Tahminlere göre ise Apple’ın iPhone 7‘de köklü tasarımsal değişikliklere gideceği düşünülüyordu, ki yayınlanan video da bunu destekler nitelikte.

Foxconn Çalışanı iPhone 7 Görüntülerini Sızdırdı

İddialara göre video Foxconn yani Apple’ın iPhone cihazlarının üretimini sağlayan firmanın bir çalışını sızdırdı. Bu iddianın da gerçek olma ihtimali yüksek çünkü videoda çalışanın kıyafetinde Foxconn logosu görülebiliyor.

iPhone 7 Tasarımı Nasıl Olacak ?

iPhone 7’nin videodaki prototipine baktığımızda tamamen metal bir gövde, arka tarafta Apple logosunun hemen üzerinde ve ortada bir kamera olduğu görülebiliyor. Ayrıca dikkat çeken başka bir nokta ise ekranın neredeyse çerçevesiz olması ve aynı zamanda ön taraftaki Home tuşunun bulunmaması.

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak ?

Apple’ın her sene olduğu gibi Eylül ayında düzenleyeceği bir etkinlikle iPhone 7 modelini tanıtmasını bekliyoruz. Bugüne kadar bu tarihte bir değişiklik olmadı ancak bundan sonra ne olur bilinmez.

iPhone 7’de Kulaklık Çıkışı Yok

Video da dikkat çeken başka bir nokta ise iPhone 7 prototipinde kulaklık çıkışına yer verilmemiş olması. Aslında bununla ilgil daha önce de dedikodular yayılmıştı ancak gerçekliği tartışılıyordu, bu videodan sonra bu bilgi de kesinleşti diyebiliriz. Kulaklık ise Lightining çıkışı sayesinde bağlanabilecek.

iPhone 7 Prototip Videosu

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 hekikopterden atılırsa ne olur?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?