iPhone 7 El Fenerine Karşı! Yeni Sağlamlık Testi

0
35
iPhone 7 el feneri testi

Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonları serinin açık ara en sağlam telefonları oldu. Siyah modellerde yer alan boya atma ve çizilme sorunlarını saymazsak ilk defa bu modelde tam anlamıyla suya karşı dayanıklılık sunulması bunun dışında toza ve dış etkilere karşı da bir hayli dayanıklılık sağlaması Apple’ın iPhone 7 serisinin bu noktada tam not almasını sağladı. Apple’ın yeni serisinin sağlamlık konusunda oldukça başarılı bir model olması tabi ki telefonun daha bir hevesle sağlamlık testlerine tutulmasına neden oldu. Dış etkilere ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak için yüksekten atılan telefonlar, bunun dışında suya atılan, derin sularda uzun süre bekletilen hatta üzerinden araba ile geçilen iPhone 7 akıllı telefonlarının tabiri caizse başına gelmeye kalmamıştı.

El Feneri İle Yeni Sınav

Bu kez ise Apple’ın en dayanıklı akıllı telefon modeli olan iPhone 7 için en ilginç sağlamlık testi ortaya çıktı. Çekiç ile telefonların parçalanmasından tutun da telefonların binaların tepesinden atılmasını bile gördük. Fakat bu teste daha önce hiç görmediğimiz bir yöntem kullanılıyor. Bu kez telefonlar bir el fenerine karşı. Işık gücü en yüksek olan 4100 lümenlik el feneri ile beraber bir teste giren iPhone 7 test sonrasında ise kendine gelemedi dememiz yalan olmaz.

4100 lümenlik el feneri öncelikle Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonunun kamerasına belli bir süre tutuluyor. El fenerinin bir süre sonra kamera çevresini yaktığı gözleniyor. Bunun dışında kamera lensinin de yandığını sürekli olarak beyaz görüntü gösterilmesi ve çekim yapılamaması kanıtlıyor. Telefonun arka kısmına doğrudan tutulduğunda ise bir süre sonra kasanın erimesine neden olan fener arka kısımdan ön panelde ekranda lekelere bile neden olmakta.

Arka kapakta böyle bir etkiye neden olan fener ön kısımda ekranlara tutulduğunda ise ekranın tamamen renk değiştirdiğini ve piksellerin yandığını görüyoruz. Her ne kadar dayanıklı olsa da iPhone 7 telefonlarının 4100 lümenlik bir fenere meydan okuyamadığını da bu test sonrasında net bir şekilde görebiliyoruz. Sadece iPhone 7 değil hangi telefon olursa olsun böyle bir durum ile karşı karşıya kalacağımız kesin. Öyle ki 4100 lümenlik bir fener bir süre sonra plastik kasalı telefonların alev almasına bile neden olabilir. Yani iPhone 7 el fenerine yenildi diyerek azımsamak yanlış olur.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?