iPhone 7 Plus’ta bulunan bu derece ayırt edici özellik doğal olarak fiyat açısından da farklılığa sebep oluyor. iPhone 7 ile iPhone 7 Plus arasında bulunacak olan fiyat farkı, iPhone 6 ile 6 Plus arasındaki fiyat farkından daha fazla olacak.

 

Daha Güçlü, 4 Renge Sahip LED Flaş

Apple’ın ezeli rakibi Samsung, Galaxy S7’nin lansmanında iPhone’larda bulunan kameralar ile çokça karşılaştırma yaparak iPhone kamerasının karanlık ortamdaki çekimler için yeterli ışık sağlayamamasından bahsetmişti. Gördüğümüz kadarıyla Apple bu eleştirilere cevabı 4 renkli LED falşı ile veriyor.

iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ın arka kamerasında iki sıcak ve iki de soğuk tonda olan 4 LED flaş bulunuyor. Bu özellik sayesinde fotoğraflarda görüntü kalitesi de artış gösterecek.

Kameranın yanı sıra ekranda gelişme:

AMOLED ekranlar üzerine çalışmalarını sürdüren Apple iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerine bu çalışmalarının ürününü yetiştiremedi. Dolayısıyla serinin yeni modellerinde de ekran tercihi TFT-LCD.

Görüntü kalitesinde ise radikal değişiklikler olduğu söylenebilir. Yeni iPhone’lar da iPad Pro’da kullanılan ‘geniş renk ekranı’ özelliği kullanılmakta. True colour sistemine sahip ekranlar bu sayede görüntüyü bütün ışık ve gölge detaylarını yansıtırken çok daha kaliteli ve canlı bir görüntü sunmakta.

Yeni iPhone’larda Proximity olarak bilinen yakınlık sensörü yerine ise artık lazer sensörler var. Bu sayede ekranın yakınlığı algılama konusundaki hassasiyeti üst düzey olmakta. Telefonlarda bulunan bir diğer özellik de 2. nesil 3D Touch.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?