iPhone 7 dayanıklılık testi

0
105

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, ilk sipariş verenlere dağıtılmaya başlandı. iPhone 7 hakkında yeni inceleme videoları da ardı ardına geliyor.  En çok merak edilenlerden birisi de iPhone 7’nin ne kadar dayanıklı olduğu..

JerryRigEverything adlı youtube kanalının yayınladığı videolarda, iPhone 7 çeşitli nesnelerle çizilmeye çalışıyor. Anahtar da bunlardan birisi. iPhone 7 dayanıklılık testinin bir kısmında ise akıllı telefon bükülüyor. Home butonuna zarar veriliyor.

Gördüğümüz kadarıyla Apple, iPhone 7’de çizilmelere ve bükülmelere karşı dayanıklılığını artırmış.

 

iPhone 7 Çizilmelere karşı ne kadar dayanıklı?

iPhone 7, IP67 sertifikası ile birlikte suya ve toza karşı daha dayanıklı.  Asıl merak edilen ise bükülme ve çizilme testleriydi. Aşağıdaki videoyu izleyiniz:

Video da gösteriyor ki, iPhone 7 anahtarla çizilme testlerine gayet iyi dayanıyor. Anahtar hiçbir hasar vermiyor. Bıçak kullanarak yapılan testlerde ise iPhone 7 başarısız olmuş. Çizikler kasanın oldukça derinlerine inebiliyor.

iPhone 7’nin kamera kapağı ise, bıçak darbelerine bile oldukça iyi dayanıyor ve çizilmiyor. Çok daha sert cisimlerle ise çizilebiliyor. Video’yu çeken kişiye göre, arka kamera kapağı, safir camdan üretilmemiş.

Apple, her ne kadar bükülmeye karşı biraz daha önlem almışsa da iPhone 7’de bükülebiliyor.  Yine de bükülmenin kalıcı olmaması ve telefonda arıza olmaması + bir etken.

İLGİLİ HABER:  Whatsapp'da Arka Kapı Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?