iPhone 7 Daha mı Ucuz Oluyor?

 

Bugünlerde teknoloji dünyasındaki söylentiler arasında iPhone 7’nin, iPhone 6s modeline nazaran fiyat olarak daha ucuz olacağına dair dikkat çekici bir söylenti dolaşıyor. iPhone 7 için gelen yorumların aslında cihazın fiyatından çok performansı hakkında olacağı belirtiliyor.

 

Apple’ın, yaptığı incelemeler sonucu genel itibariyle kullanıcıların fiyat tercihlerini dikkate alarak, ilerleyen zamanlarda piyasaya çıkarmayı düşündüğü iPhone 7 modelinde fiyat düşüreceğine dair iddialar şimdiden gündeme gelmeye başladı. Hatta teknoloji dünyasında söylentiye göre Forbes kaynakları iPhone 7 nin, şuan var olan iPhone 6s dan 100 dolar kadar daha ucuz olacağını belirtiyor.

 

iPhone’daki fiyatının ucuzlamasının sebebi nedir?

 

Apple, piyasada var olan bir çok akıllı telefon markaları arasında yaşanan amansız rekabetten sıyrılarak ön sıralara geçmek için aynı kaliteyi fiyat düşürerek sunmayı planlıyor. Phones Review’de de yayınlanan haberler gösteriyor ki Cupertino merkezli teknoloji firması  Apple, teknoloji piyasasındaki yerini ilk sıralara taşımak için bu yolu tercih ediyor ve önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği iPhone 7 modelini var olan sürümlerden çok daha ucuza satışa sunacak.

Yapacağı fiyat indirimini 100 dola olarak belirleyen Apple, bu şekilde daha çok kullanıcıya ulaşmayı planlayarak daha fazla telefon satmayı hedefliyor. Çoğu kullanıcı için büyük bir fiyat indirimi gibi görünmese de aslında firma için ciddi bir risk anlamına geliyor. Zira firma ucuz fiyat ile teknoloji piyasasına sürdüğü telefonlardan istediği satış sonucunu elde edemediği takdirde silikon vadisi devi olarak tanınan firma açısından ciddi bir zarara dönüşebilir.  Apple’ın asıl stratejisi iPhone 7 için “yeni telefonun, eski telefonundan daha ucuz olsun” mantığı ile sunuluyor.

 

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 için Yeni Konsept Tasarım Videosu Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?