Apple’ın tasarım konusunda pek fazla değişikliğe gitmediği yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 serisinde her ne kadar tasarımsal olarak çok büyük değişiklikler görmesek de Apple’ın aslında yeni seri ile beraber birçok konuda değişikliğe de gittiğini söyleyebiliriz. Özellikle eski serilere göre Apple’ın bu sene telefonun kasa dayanıklılığına epey önem verdiği de açıklanmıştı. Apple tarafından yapılan bu açıklamanın hemen ardından telefonun tanıtımında da Apple’ın ilk defa suya dayanıklı bir modeli piyasaya sürdüğü de ortaya çıkmıştı. Genelde iPhone akıllı telefonlarının en çok eleştirilen yönlerinden biri olan suya dayanıklı olmayan tasarımın bu seri ile beraber tamamen değişiyor olması ise telefonun büyük oranda beğeni kazanmasına neden olmuştu.

Tabi bu sene ilk defa iPhone 7 serisi ile beraber suya dayanıklı tasarıma geçilecek olmasının yeni seri akıllı telefonların en çok bu yönden test edilmesine neden olduğunu da belirtelim. Birçok ünlü teknoloji sitesi tarafından ilk olarak su geçirip geçirmediği konusunda test edilen iPhone 7 akıllı telefonları sadece teknoloji takipçileri tarafından da test edilmedi. Bunun dışında birçok alanda test edilen serinin son olarak ise sörf testine tabi tutulduğunu da belirtelim.

Deniz Suyu iPhone 7’yi Yenemedi

iphone-7-su-testi

Bu noktada testi gerçekleştiren isim ise daha önce sörf alanında birçok başarıyı imza atmış olan Kai Lenny oldu. Teste ilk olarak iPhone 6 serisi akıllı telefonlarla beraber başlayan Kai Lenny, sörf tahtasının önüne iPhone 6 ve iPhone 6S modeli takılı iken sörf yapmaya başladı. İlk test sonuçları ise tabi ki düşünüldüğü gibi oldu ve testin sadece birkaç dakikası sonrasında telefonlar kullanılmaz hale geldi.

Tabi aynı test suya dayanıklı model olarak bilinen iPhone 7 ile beraber de yapıldı. Aynı şekilde sörf tahtasının ön kısmına iPhone 7 telefonlar bağlandı. 30 dakikalık test sonuçları sonrasında ise iPhone 7 akıllı telefonlarının çalışmaya devam ettiğini de belirtelim. Bu test ile beraber iPhone 7 deniz suyuna da dayanıklılık tescilini de almış oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?