iPhone 7 Bu Kez Bluetooth Sorunuyla Gündeme Geldi

Apple’ın yeni amiral gemisi modeli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus son dönemde oldukça gündemde. Kullanıcılar şimdiden sipariş verebilmek için bile sıraya girmiş durumda. Ancak iPhone 7 bu kez bambaşka bir haber ile gündeme geldi. Gelen tanıtım bilgilerine bakıldığında iPhone 7’nin kulaklık girişi olmadığı gözüküyor. Bu nedenle pek çok kullanıcı da akıllı telefonlarını araçları ile eşleştirememekten yakınır vaziyette. Bu durum tabi ki oldukça önemli bir sorun teşkil ediyor. Çünkü iPhone 7 ile birlikte kulaklık girişinin kaldırılması demek aslında bir bağlantı noktasının da eksilmesi demek oluyordu.

iPhone 7 kullaıcıları ya Bluetooth bağlantı yöntemini ya da kutu içeriğinden de çıkan dönüştürücüyü kullanmak zorundalar. Ancak Bluetooth yöntemi de sorunlu gözüküyor.

BMW Sahipleri Dertli

Birçok kullanıcının şikayetlerine bakılırsa iPhone 7 ile iPhone 7 Plus otomobillerde Bluetooth eşleşmesi sorunu yaşamakta. Bu sorundan en fazla dert yananlar ise kesinlikle BMW kullanıcıları. Diğer marka otomobil kullanıcılarından gelen şikayetler daha az.

Bu nedenle BMW konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Kullanıcı endişelerinin farkında olduğunu belirten şirket, iPhone 7 modelleri ile araçlarının uyumluluğundan emin olabilmek için direkt Apple ile çalıştıklarını açıkladı. Ancak şuan için iPhone 7’nin araçları için onaylı bir model olmadığını da belirtti. Bluetooth sorununun giderilebilmesi için ise bir sonraki iOS güncellemesi bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?