İddianın sahibi aslında birçok teknoloji meraklısının tanıdığı Tim Long. BMO Capital Markets bünyesindeki uzman analist yaptığı çalışmalar neticesinde Apple’ın her zamanki saf başarı çizgisinden saptığını ima ediyor. Tabi bunun için belirli dayanakları olduğunu da söylemek gerekiyor. Bunların başında Steve Jobs ile değişime uğrayan Apple ilk sırada yer alıyor.

Bildiğiniz gibi şirketin CEO’su ve öncüsü Jobs hayatını kaybettikten sonra koltuğu Tim Cock devraldı. Gelişiyle devrimsel değişimlerde başlamış oldu. Herkes 5 inch ekran ve üzerine çıkmaya çalışırken küçük ekrandan vazgeçmemiş olan Apple büyük bir hamle yaparak iPhone 6 modellerinde ekranları büyüttü. Alışılmışın dışına çıkan bu eğilim ise %100 memnuniyet sağladı diyemeyiz.

iPhone-7-Apple-İcin-Bir-Hayal-Kirikligi-Mi-OlacakHer sene düz modellerin tasarıma, s modellerin ise donanıma yöneldiğini biliyoruz. Yani iPhone 7 tasarımsal olarak, iPhone 7s ise donanımsal olarak üstün olmalı. Ne yazık ki bunu bekleyen Apple hayranlarına da kötü bir haber var. Çünkü tasarımsal olarak yalnızca ufak tefek rötuşlar yapılacak olan yeni kasada ölçüler aynı olacak.

Bu durum tabi ki iPhone 7s özellikleri içinde soru işaretlerinin sebebi haline geliyor. Tüm bu olumsuzlukların bir araya gelmesi ise iPhone için düşüş çanlarının çalmasına sebep oluyor. Analistlere göre iPhone 6 serisi ile başlayan düşüşün iPhone 7 modeli ile devam edeceği kesin.

iPhone 7 Arayışları

Şu sıralar analistler tarafından tespit edilen verilere göre tam 18 aktif Apple kullanıcısı ülkede aramalarda gözle görülür bir düşüş mevcut. Yani önümüzdeki birkaç hafta içerisinde iPhone 7 çıktı haberini duyacağız ve lansman yapılarak satışına başlanacak, fakat yeni ürün internet üzerinden gerekli ilgiyi göremiyor.

Normalde önceki modellerde bu süreç çok daha merak ve heyecan dolu geçerdi. Ne yazık ki yeni atılımlar ve yönetim değişiklikleri bunu söndürmüş gibi duruyor. Totalde büyük resme baktığımızda iPhone 7 fiyatı için de olumsuzluklara karşın yüksek bir tutar çıkacağını düşünürsek satışların beklenenin altında kalacağını tahmin etmek zor değil. Zira Türkiye’de de bir önceki sürümden farksız bir iPhone 7 modelinin tercih edilme sayısı oldukça düşük olacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?