Akıllı telefon pazarında bu sene en çok konuşulan ürünlerin başında iPhone 7 geliyor. Tanıtımı yapıldığı ilk andan bu yana hatta tanıtımından öncede sektörün en çok konuşulan telefonlarından biri olan iPhone‘nun satış çıkmasıyla beraber teknoloji devinin kullanıcılara tam olarak ne gibi yenilikler sunduğu da ortaya çıkmıştı. İlk olarak telefonda yer alan yeni işletim sistemi, ardından ise kasaya dahil dokunmatik Home tuşu gibi birçok değişiklik sunan iPhone 7’nin tasarım ve teknik özellikler konusunda ise sınırlı yeniliklere sahip olması ise eleştirilmesine neden olmuştu.

Öyle ki sadece bu durum bile iPhone 7 satışları için satış tahminlerinin beklenenlerden çok daha düşük tutulmasına neden olmuştu. Tüm bunlarla beraber iPhone 7 telefonlarının tam anlamıyla satışa çıkmasının ardından telefonun müşteri memnuniyeti için anketlerde yapılmaya başlandı. Yapılan son anketler ise Apple’ı biraz üzecek cinsten.

Zira yapılan son anketlere göre Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için Apple’ın istediği sonuçlar elde edilmedi. Birçok farklı ülkede 6500 kişi ile yapılan ankete göre kullanıcılar Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7’nin istenen fiyatı hakketmediği görüşünde. Birçok akıllı telefon için fiyatını ne kadar hakkediyor anketinde Apple’ın serinin %20 almasıyla en sonda yer alması sonrasında ortaya çıkan durum için Apple nasıl bir açıklama yapacak bilinmez ama anket içerisinde yeni seri akıllı telefonların eleştirildiği tek noktada fiyatını hakketmediği görüşünde değil.

iPhone-7-anket

Güvenilir Firma Anketinde Alt Sıralar

Bununla beraber Apple’ın güvenilir akıllı telefon anketinde de eski serilere göre bir hayli geride olduğunu söylemek gerek. Samsung firmasında yaşanan Note 7 sorununa rağmen Samsung’un güvenilir firma anketinde %54 almasına karşın Apple ise bu ankette sadece %49 oranında kaldı. 6500 kişilik katılımla yapılan anketle beraber markanın bu sene iPhone 7 serisinde satış kısmında eski serilere göre biraz daha gerilerde kaldığını da görebiliyoruz. Apple’ın bu duruma karşılık nasıl bir önlem alacağı ise merak konusu.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?