Apple Eylül ayında iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone Pro modellerinin satışına başlayacak. Aylardır iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone Pro hakkında  çok sayıda bilgi sızdırıldı. AppleUzmani.net de bu bilgileri derlediğimiz özel bir sayfa hazırladık.

iPhone 7 nasıl olacak? iPhone 7 özellikleri 

Gelen bilgiler toparlandığında iPhone 6S ile iPhone 7 modelleri arasında devasa bir fark olmayacak. İkisinin ayrıntılı karşılaştırılmasını aşağıdaki yazımızda yapmıştık:

 

iphone-7-resim-1

Şimdi de iPhone 7/ iPhone 7 Plus/ iPhone Pro almak için en iyi 5 nedeni sıralamak istedik.

#1 Çok daha iyi kamerası var.

iphone-7-resim-2

iPhone’ların en üstün özelliklerinden birisi de kamera çekim kabiliyeti.  Burada bahsettiğim MegaPiksel sayısı değil. Piyasada 20 MP’den yüksek çözünürlüğü olduğu halde iPhone kalitesinde fotoğraf çekemeyen Android telefonlar var.

Dual kamera (Çift kamera) iPhone 7 Plus ile gelecek bir özellik olarak öne çıkıyor. Yanyana iki kameranın yapacağı çekimlerle, 3D çekim bile yapabileceksiniz.

#2 Daha hızlı olacak.

iPhone 6S modeli 2 GB modeli ile birçoğumuza yeterince hızlı gelebilir. Peki bir de iPhone 7’nin 3 GB RAM’li modelinin ne kadar hızlı olabileceğini düşünün. İşlemcisi de A10 olacak. Bir çoğumuz için en önemli faktör hız.

#3 Daha iyi pil kapasitesi olacak.

iphone-7-resim-3

Cihazların güçleri ve yetenekleri arttıkça, daha fazla şarj tüketiyorlar. iPhone 6S / 6S Plus bu konuda en iyisiydi. iPhone 7 ise iyinin de iyisi olacak. Şarjı %35-30 daha falza dayanacak.

#4 Touch Sensetive Home Butonu (Dokunmaya duyarlı) olacak.

iPhone 7 ile geleceğine inanılan bir diğer özellik de Touch Sensetive Home Butonu. Aslında bu konuda değişik duyumlar var. Bazı kaynaklar bu özelliğin 2017 iPhone cihazında (ismi iPhone 8 olabilir.) geleceğini söylese de bu iddia da yabana atılacak bir iddia değil.

Home butonu ekranla tümleşik ve dokunmatik olabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple, iPhone 7'de 16 GB Kapasiteden Vazgeçecek

 

#5 iOS 10’u iPhone 7 ile kullanma fırsatı

Apple, WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 sürümünü tanıtmıştı. Hatta iOS 10 Public Beta 3 geçenlerde yayınlandı.  Son iOS sürümleri ile son iPhone modellerini birlikte kullanmanın ayrı bir keyfi var. Tabi Jailbreakçiler için geçerli değil bu.

 

Bu yazımızda, iPhone 7/ iPhone 7 Plus/ iPhone Pro almak için en iyi 5 nedeni sıralamak istedik. Sizin farklı bir nedeniniz varsa yorum kısmından bizim için paylaşabilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?