Akıllı telefonlar arasında en çok beklenen modellerden birinin Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 olduğunu söylemek gerekiyor. Apple tarafından sadece duyurusunun yapılmasının hemen ardından uzunca bir süredir hangi özelliklere sahip olacağı, ne gibi tasarımsal değişikliklere sahip olacağı bunun yanında eski serilerden farklarının neler olacağı gibi birçok konuda iPhone 7 tartışmaları ortaya çıkmıştı. Telefonun tanıtımından hemen önce sürekli olarak yeni seri hakkında fotoğrafların yayınlandığını ve bu yönü ile beraber iPhone 7 serisinin de en çok konuşulan telefonlardan biri olmayı başardığını biliyoruz. Telefon henüz çıkışını yapmadan bu şekilde birçok özelliğinin ortaya çıkması ve tartışma konusu olmasıyla beraber Apple tarafından yapılan tanıtımından sonra söz konusu tartışmaların artık daha da yoğunlaştığını da söylemek gerekiyor.

Bu kez telefonda yer alan özellikler yerinde mi yoksa Apple bu sene köklü değişimleri ile beraber bazı hatalar mı yaptı gibi birçok yeni tartışma konularının da ortaya atıldığını biliyoruz. Yeni seri akıllı telefonların özellikleri tartışılmaya devam ede dursun tüm bunlarla beraber Apple artık yavaş yavaş yeni seri akıllı telefonları için satış aşamasına da geçmeye başladı. İlk olarak ön siparişleri açılsa da kısa süre içerisinde tamamen satışlarına geçileceği düşünülen yeni seri iPhone 7 akıllı telefonların teslimlerinin başlamasıyla beraber bu kez de telefonda yer aldığı iddia edilen sorunlarda gündeme gelmeye başladı.

Sorun Yoğunluktan Kaynaklı Olarak Ortaya Çıkıyor

İPhone 7 akıllı telefonlarını teslim almaya başlayan kullanıcılardan en çok gelen şikayetlerden birisi de telefonun etkinleştirilemedi hatası vermesi. Söz konusu hatanın nedeni konusunda Apple henüz bir açıklama yapmasa da Apple’a yakın kaynaklar ve teknoloji haber siteleri tarafından yapılan açıklamalarla beraber yaşanan durumun bir sorun değil yaşanan durumun aslında yoğunluktan kaynaklı olduğu belirtildi.

Sunucularda yoğunluğun oldukça fazla olmasıyla beraber Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonları için böyle bir sorun ortaya çıktığı da belirtiliyor. Sorunun çözülmesi için ise telefonu alan kullanıcıların sürekli olarak etkinleştirme işlemini denemeleri ve internet bağlantılarını da kontrol etmeleri isteniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?