iPhone 7 Akıllı Telefonların Satışı Nasıl Gidiyor?

0
70
iPhone 7

Genel olarak akıllı telefon markaları her sene yeni amiral gemisi modellerini kullanıcılara sunuyor. Aralarında dev markalarında bulunduğu birçok teknoloji devinin amiral gemisi modelleri ise hemen her sene en çok konuşulan konulardan biri oluyor. Bu noktada Apple’ın en çok konuşulan markalardan da biri olduğunu söylemek gerek. Bu sene yeni modeli iPhone 7 akıllı telefonları ile sektördeki yerini alan marka yine uzun süreler boyunca konuşulmayı da başarmıştı. Fakat her ne kadar telefon uzun süreler boyunca konuşulmuş olsa da gerek tasarım değişiklikleri gerekse de teknik özellikleri konusunda telefonun yetersiz olduğunun düşünülmesi Apple’ın bu seri için satış tahminlerinin de epey alt seviyelerde tutulmasına neden olmuştu.

Satışlar Ne Durumda

Fakat yaşanan Note 7 olayı ve sektörde bulunan boşluk nedeniyle iPhone 7 akıllı telefonları beklenen satış rakamlarının üzerinde de çıkmıştı. Fakat daha sonra beklendiği gibi satış rakamlarında bir düşüşte yaşanmıştı. Yaşanan bu düşüşün ardından ise şimdilerde Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının satış durumunun nasıl olduğu merak konusu haline geldi.

Hemen belirtelim bu noktada son dönemde Apple’ın akıllı telefonlarında satış oranı olarak yine düşüşün devam ettiği belirtiliyor. Yaşanan bu düşüş devam eder mi? Yoksa iPhone 7 satışları artık sabitlendi mi? Tüm bunlar hakkında yorum yapmak için yıl sonu Apple için açıklanacak olan satış rakamlarını da beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 İle Beraber Artık Kurtarma Modu Değişti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?