KGI Analisti Ming-Chi Kuo, bugün yayınladığı raporunda Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde 3 GB Ram kapasitesi kullanacağına dair bir bilgi paylaştı.KGI’s Ming-Chi Kuo, bugüne kadar Apple konusunda ne söylediyse gerçekleşti diyebiliriz. Dolayısıyla, Apple’ın iPhone 7’de 3 GB Ram kullanacağına da şu dakikadan itibaren kesin diyebiliriz.

Ancak, bugün yayınladığımız bir başka haberimizde iPhone 7’ye ait tasarımların çizimlerinin sızdırıldığını söylemişti. Bu tasarımlarda dikkat çeken özelliklerden birisi, iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerinin farklı özelliklere sahip olması. Örneğin iPhone 7 Plus’da iPhone 7 modeline göre fazla olarak arkada çift kamera ve Smart Connector’un olması gibi.

iPhone 7 Plus modelinin daha fazla özelliğe sahip olacağından dolayı, bu modelin ram kapasitesinin de iPhone 7’ye göre daha yüksek olabileceğini düşünebiliriz. Yani Apple, Eylül’de tanıtacağı tüm iPhone modellerinde 3 GB Ram kapasitesine yer vermeyip, sadece 5.5inç ekran boyutuna sahip olacak olan iPhone 7 Plus modelinde 3GB Ram kullanabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?