iPhone 7 32 GB Modelinin Performans Testleri Şaşırttı

0
129

Apple’ın bu sene kullanıcılara sunduğu en büyük yenilik iPhone 7 akıllı telefonları oldu. Henüz tanıtılmadan önce tartışmaları başlayan iPhone 7 akıllı telefonları bununla beraber tanıtımıyla epey gündem oldu. 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımla beraber bütün özellikleri de ortaya çıkan iPhone 7 akıllı telefonlarının tüm bu özellikleri ile beraber artık depolama konusunda da farklı seçeneklere sahip olacağı da açıklanmıştı. Uzun süredir eleştirilen depolama kapasitesiyle beraber iPhone 7 serisinde bu konuda değişikliklere gitme kararı alan Apple’ın artık giriş akıllı telefonlarında 32 GB depolama alanı ile başlayacağı da belirtilmişti.

Uzun süredir 16 GB tercihinin yapılmasına karşın artık 32 GB depolama boyutu ile beraber geleceği açıklanan iPhone 7 akıllı telefonlarının giriş versiyonu olarak bilinen 32 GB versiyonunun da ne derece performans sunacağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Test sonuçlarına göre ise iPhone 32 GB modeli ile iPhone 7 128 GB modeli arasında performans konusunda ciddi farklar bulunuyor.

İlk olarak depolama konusunda verilen puanlara bakacak olursak 32 GB modelinde 800 puan alırken 128 GB’lık modelde ise puan 1700 olarak açıklandı. Açıklanan puan oranları ile beraber 32 GB olan modelin oldukça altlarda yer aldığı göze çarparken bunun dışında telefonun hızları konusunda da ciddi farklar oluştuğunu da söylemek gerekiyor.

Zira iPhone 7 128 GB modelinde hız konusunda ilk versiyona göre en az %10 performans artışı da sağlandığını da söylemek gerekiyor. Boyut ve okuma yazma hızı konusunda yaşanan farklar nedeniyle hız farkının olması normal gözükürken Apple’ın bundan sonraki seriler için hafıza konusunda nasıl bir değişime gideceği de merak konusu oldu. Oluşan bu performans farklı ile beraber Apple’ın bundan sonraki serilerde de farklı çözümlere başvuracağının düşünüldüğünü de belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 İçin Yeni Bir İddia Daha

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?