iPhone 6 ve iPhone 6 Plus önceki iPhone modellerine göre önemli ölçüde daha iyi pil ömrü sunuyor. 4.7 inç ve 5.5 inç’le birlikte Apple daha büyük piller kullanarak bunu başarmış oldu. Ancak bazı iPhone kullanıcıları yoğun kullanımda pil ömrünün kısa sürede tükendiğini belirtiyorlar. Bugün iPhone’unuzu eskisinden daha hızlı şarj edebilmeniz için yardımcı olacak küçük bir yöntemden söz edeceğim.

Eğer iPhone’unuzun şarj hızını arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey şarj etmeden önce uçak modunu aktif hale getirmek olsun. Bu sayede herhangi bir bildirim alınmayacak ve iPhone’unuz sürekli taşıyıcı sinyali aramayacaktır. Hızlı şarj için en önemli adımlardan birisi bu olacaktır.

Pek çoğumuz iPad şarj adaptörünü iPhone için kullanmaktan çekiniriz. Aslında iPad şarj adaptörünün iPhone için hiç bir zararı yoktur. Hızlı bir şarj için varsa veya satın olarak 12 W USB şarj adaptörünü (kesinlikle orjinal) kullanın. Normal iPhone şarj adaptörleri 5W ve bu sebeple iPad şarj adaptörü normal iPhone şarj adaptörüne göre daha hızlı şarj ediyor. Yapılan testlerde, normal iPhone şarj adaptörü kullanılarak 5 dakikalık şarj ile iPhone 6 Plus’ın şarj seviyesi %20’den %23’e yükseldi. iPad şarj adaptörü ile yine 5 dakikalık şarj ile şarj seviyesi %20’den %26’ya yükseldi. Testler yapılırken iPhone’un uçak modu aktif tutulurken Airdrop gibi tüm bağlantılarda devre dışı bırakılmış.

Yine testlere göre şarjı tamamen biten iPhone 6 Plus’ın şarj seviyesinin %100’e çıkması iPhone şarj adaptörü ile 211 dakikayı bulurken, iPad şarj adaptörü ile sadece 127 dakikayı buluyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için İlk Yazılım Güncellemesi Yayımlandı: Türkçe Dil Desteği ve Daha Fazlası

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?