iPhone 6s’te Yeni SiP Teknolojisi Kullanılabilir

0
1147

Apple Watch Apple’ın en gizemli ve en yeni teknolojisi ile birlikte tanıtıldı ve üstüne fazla konuşulmadı. Apple’ın bu yeni teknolojisinin adı SiP. SiP teknolojisi işlemci, bellek, depolama ve diğer küçük ama kritik parçaları içeriyor ve bu önemli parçaları minimize ederek tek bir bileşen üzerinde topluyor. Bu sayede bir cihaz içinde kullanılabilir alan maksimuma çıkmış oluyor.

Apple bu yeni teknolojisini ilk defa dün tanıttığı Apple Watch’ta kullandı. SiP teknolojisi hakkında detaylı bir yorum yapılmadı. Uzmanlara göre Apple’ın bu teknolojiyi detaylandırmamasının sebebi yeni nesil iPhone’larda SiP teknolojisinin kullanılacağını gösteriyor.

Peki SiP teknolojisinin iPhone üzerinde kullanılmasının ne gibi faydaları olacak? Özellikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile ekranları büyüyen iPhone’lara ne gibi bir katkısı olacak. Öncelikle daha hafif ve daha ince bir iPhone hayal olmaktan çıkmış olacak. Geriye kalan alanlar ise Apple’ın yeni MacBook’larda kullandığı pil teknolojisi ile doldurulabilir. Bu da daha uzun pil dayanım gücüne sahip iPhone’ların karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Dün gerçekleştirilen Spring Forward etkinliğinde bu teknoloji hakkında fazla konuşulmasa da Apple Watch için Apple’ın yayınladığı ve SiP teknolojisini gösteren görüntülere bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

apple-watch-islemci

apple-watch-sip-teknolojisi

İLGİLİ HABER:  Airpods 2 Tamir Testinde Şaşırttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?