iPhone 6s’te En Çok Olması İstenilen 5 Özellik

1
1727

iPhone kullanıcılarının farklı platformlarda özellikle talep ettikleri ve bu yıl Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni nesil iPhone 6s ve 6s Plus’ta en çok olmasını istedikleri 5 özelliği sizler için bir araya getirdik. İstenilenlere bakıldığı zaman pek çoğu iPhone’ların iPhone olarak kalabilmesi için artık olması gereken özellikler.

1) 2 GB RAM

Bu hiçte şaşırtıcı değil ve son sızdırılan raporlar Apple’ın böyle bir plana sahip olduğunu ve yeni nesil iPhone’lar için RAM’de yükseltmeye gideceğini gösteriyor. Daha önce raporlar iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın 2 GB RAM’e sahip olacaklarını göstermişti ve Apple herkesi şaşırtarak 1 GB RAM ile devam etme kararı almıştı. Yine bu şekilde olabilir mi derseniz olabilir ve böyle bir yükseltme iPhone 7 ile gelebilir. Ancak iPhone’lar için artık 2 GB RAM’e çok yakınız.

2) Giriş Seviyesi iPhone için 32 GB Depolama Alanı

Bu konuda ilk atılımlardan bir tanesi Samsung’dan geldi ve Galaxy S6 için taban depolama alanını 32 GB’a yükseltti. Apple’ın bu konu için bir hazırlık yaptığı henüz hiç bir raporda yer almıyor. Hal böyle olunca umutlanmanızı istemeyiz ama sürprizlere de hazır olmakta fayda var.

3) 4 inç Ekran Seçeneği

Daha önce yazımızda 4 inç iPhone modeli için Apple’ın hazırlık yaptığını yazmıştık. Ancak kimi raporlarda bunun tam aksi yönünde iddialara sahip. Durum bu şekilde olunca, iPhone 6 ile en küçük ekran boyutunun 4.7 inç seviyesine çıkmasına karşı duranlar böyle bir seçenek için biraz daha bekleyebilirler.

4) Özellikle iPhone 6s Plus için Çerçeve Kalınlığının Düşürülmesi

LG bu konuda en önemli örneklerden birisi ve G3’le birlikte çerçeve kalınlığı oldukça düştü. Aslında bu durum 4.7 inç seviyesindeki iPhone 6 ve gelecek nesil iPhone 6s için sorun teşkil etmeyecektir. Ancak 5.5 inç gibi büyük ekrana sahip iPhone 6 Plus için büyük bir sorun ve iPhone 6s Plus’ta da durumun bu şekilde olmasını kullanıcılar istemiyorlar. Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni nesil iPhone’ların kasa yapısında böyle bir değişikliğe gitmesi aslında pek mümkün değil.

İLGİLİ HABER:  Steve Jobs Haklıydı: YouTube'da HTML5 Dönemi Başladı

5) Şüphesiz Göreceli Bir Konu: Tasarım

Apple, iPhone 5 ve özellikle iPhone 5s’le birlikte tasarımında büyük bir çığır açtı. Altın rengini mobil sektörüne kazandırarak diğer firmalarında bu konuya yoğunlaşmasına sebep oldu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte hemen hemen benzer tasarımı yürütmeye çalışan Apple bunu çoğu kullanıcıya göre başarmış durumda. Tabi bir de iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un tasarımını başarısız bulanlar da var. Kameranın çıkık olması, arka kısımdaki beyaz çizgilerin (özellikle altın renginde) fazlaca belirgin olması tepki çekti. Apple her ne kadar bu tasarımlarıyla yıllardır gerçekleştirdiği en iyi iPhone satışına imza atmış olsa da elbette ki tasarım konusunda küçük revizyonlar yapabilir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?