Apple, bazı iPhone 6s modellerini rahatsız eden rastgele kapatmanın sorununun daha yaygın olabileceğini itiraf etti.

Apple başlangıçta iPhone’ların belirli bir gruptaki pil bileşenlerinin montajdan önce çok uzun süre havaya maruz kaldıklarını ve pillerin birden tükenmesine neden olduğunu keşfetti. Şimdi de bu problemin dışında kalan telefonlara sahip bazı müşterilerin de kapatma sorunu yaşadıklarını ve nedeni belirlemenize yardımcı olması için bir iOS güncellemesi yayınlayacağını söyledi.
Henüz İngilizce yayınlanmamış bir destek belgesinde Apple, sorunun nedenini belirlemek için ek tanı verileri gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, bir yazılım güncellemesi ile iPhone 6s’lerde rastgele kapanma sorununun çözülebileceğini ifade edildi.

Apple, belirli seri numarası aralıklarında iPhone 6s için ücretsiz bir onarım programı başlatıştı, ancak şimdi bu modellerden başka etkilenen iPhone 6s modellerinin de olduğu görünüyor.

Bakınız: Apple iPhone 6s’ler için pil değişim programı başlatacak

Appleuzmani.net sitesine gelen birçok yorumda kullanıcılarımız, iPhone 6s’ler de şarj varken birden telefonlarının kapandığından şikayet etmişti. Biz de bu şikayetler üzerine aşağıdaki yazımızı yayınlamıştık.

Bakınız: iPhone durup dururken kapanıyor mu?

iPhone 6s Plus modeller için bir süre önce de onarım programı, ‘Touch Disease’ hatası nediyle başlatılmıştı. Ne yazık ki bu program kapsamında Apple, konunun darbe hasarından kaynaklandığını ve müşterilerin onarım için sabit bir ücret ödemesi gerekeceğini söylemişti.

Bakınız: iPhone 6s Plus ekranları için tamir programı başlıyor

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?