iPhone 6s’in Yenilenmiş FaceTime Kamerası & Force Touch Parçalarının Yeni Fotoğrafları ve Videosu Paylaşıldı

0
876

9to5mac bugün, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın yenilenen FaceTime kamerası, Force Touch panel parçaları ve Touch ID’sine ait yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını ve inceleme videosunu paylaştı.

Aşağıdaki görselde beyaz olan cihaz iPhone 6 ve siyah olan cihaz iPhone 6s. İlk olarak ön görünüş yönünden yenilenen FaceTime’ın daha büyük sensörü dikkat çekiyor.

image

Bu hafta yayımlanan raporda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ön kamerasının geliştirilmiş selfie, ağır çekim video, panorama çekim gibi özelliklere kavuşacağı belirtiliyor. Ayriyeten ön kameranın flaş ile buluşacağı belirtiliyor. Ana kamera görsellerde gösterilmemiş olsa da 12 veya 13 megapiksel olması ve 4K yüksek çözünürlüklü video çekim yeteneğine sahip olacak. Ana kameranın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’taki çıkıntılı lensi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la devam edecek.

 

FaceTime kamera daha büyük bir sensör ile yenilenmesinin yanı sıra, yeni iPhone’ların Force Touch desteği için Taptic Engine bileşenine sahip olması ve bunun ekranın bir parçası olması yüksek ihtimal. Bu sebeple iPhone 6s’in ve iPhone 6s Plus’ın daha kalın ve daha ağır olması söz konusu.

Dokunma basıncına göre işlevsel özellikler sunan Force Touch teknolojisi, beraberinde iPhone’lara büyük yenilikler sunacak. Apple’ın özellikle iOS kısayollarını Force Touch teknolojisi ile birleştirmesi bekleniyor.

image

Yukarıdaki fotoğrafta yenilenmiş Touch ID’nin iç montajı gösteriliyor.

EverythingApplesPro iPhone 6s’e ulaşarak parçaları ile bir video yayımladı.

Aşağıda yeni iPhone 6s’in ön camının ve ekran panelinin tam boy fotoğrafını görebilirsiniz.

image

Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a dair pek çok detaya iPhone kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni nesil iPhone’ların 9 Eylül Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20:00’da tanıtılacağını belirtelim ve o gün canlı anlatımımız ile etkinliği size sunacağımızı da ekleyelim. Etkinliğe dair detaylara buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Kutu İçeriğinde Neler Var?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?